26.06.2019
PL EN
25.05.2012 aktualizacja 25.05.2012

Międzynarodowe stypendia UNESCO-L’OREAL dla kobiet nauki

PAP/EPA © 2011 / DOMINIC FAVRE PAP/EPA © 2011 / DOMINIC FAVRE

15 młodych utalentowanych kobiet - naukowców prowadzących badania w dziedzinie nauk o życiu może zdobyć stypendium w wysokości 40 tys. dolarów w kolejnej edycji programu stypendialnego UNESCO-L\'OREAL International Fellowship for Young Women in Life Sciences 2013. Polki mogą się zgłaszać do 15 czerwca.

Konkurs jest skierowany do pań, które mają nie więcej niż 35 lat i prowadzą badania w dziedzinie biologii, biochemii, biotechnologii, rolnictwa, medycyny, farmacji i fizjologii.

Każdy kraj może zaproponować cztery kandydatki, które wezmą udział w konkursie o stypendium. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zachęca wszystkie uzdolnione polskie badaczki do uczestnictwa w procedurze kwalifikacyjnej.

Każda z pań ma szansę na realizację projektu naukowego w wybranym przez siebie kraju.Do formularza stypendialnego, który dostępny jest na stronie UNESCO, należy dołączyć kopie dyplomów potwierdzone przez tłumacza przysięgłego, zaświadczenie o otrzymaniu tytułu doktora bądź o przygotowywaniu doktoratu, listę publikacji i zaświadczenie o znajomości języka kraju, w którym kandydatka zamierza realizować stypendium. Poza dwustronicowym opisem projektu naukowego organizatorzy wymagają również trzech listów polecających.

Formularz należy wypełnić do 15 czerwca. Następnie Polski Komitet ds. UNESCO dokona wyboru maksimum czterech polskich kandydatur i do 15 lipca przedstawi je specjalnej komisji rekrutacyjnej.

Dotychczas aż 180 młodych badaczek z 84 krajów skorzystało z prestiżowego programu UNESCO-L\'OREAL International Fellowship for Young Women in Life Sciences. Pierwszy konkurs odbył się w 1998 r.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/bsz

Copyright © Fundacja PAP 2019