Nauka dla Społeczeństwa

18.04.2024
PL EN
27.07.2012 aktualizacja 27.07.2012

Konkurs na pracę o kompozytach

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę magisterską lub inżynierską z zakresu materiałów kompozytowych ogłosiła Firma Targi w Krakowie, organizator targów KOMPOZYT-EXPO®. Studenci i absolwenci szkół wyższych mogą składać wnioski do 28 września. Nagrodą jest możliwość nawiązania znajomości z decydentami czołowych firm kompozytowych.

Konkurs został zorganizowany przez zespół Targów KOMPOZYT-EXPO®  przy współudziale Rady Naukowej tychże targów jako wydarzenie towarzyszące i mające na celu zacieśnienie więzów między nauką a przemysłem.

Jak poinformował PAP Mateusz Bryła, asystent komisarza targów KOMPOZYT-EXPO, zwycięzca konkursu zostanie zaproszony na bankiet wystawców co umożliwi mu osobiste spotkanie z decydentami czołowych firm kompozytowych. Konkursie adresowany jest do wszystkich uczelni oraz instytutów związanych z branżą kompozytów w Polsce.

"Celem konkursu jest zwrócenie uwagi środowiska akademickiego na praktyczne wykorzystanie wyników prac absolwentów w rozwiązywaniu problemów technicznych i technologicznych zakładów produkcyjnych. Równocześnie konkurs pomoże powiązać rozwój naukowy i zawodowy najzdolniejszych absolwentów uczelni technicznych z dynamicznie rozwijającą się branżą kompozytów" - podkreśla organizator.

Swoich sił w rywalizacji mogą spróbować absolwenci wydziałów chemicznych, wydziałów technologii i inżynierii chemicznej, inżynierii materiałowej i inżynierii środowiska politechnik i uniwersytetów w Polsce. Dotyczy to tych osób, które w terminie przewidzianym regulaminem studiów w bieżącym roku uzyskały tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera.

Prace na konkurs mogą zgłaszać sami autorzy lub za ich zgodą rady wydziałów, promotorzy i opiekunowie prac. Zgłoszenia przyjmowane będą zarówno drogą elektroniczną: e-mail: kompozyty@targi.krakow.pl, jak również pocztową na adres: Targi w Krakowie Sp. z o.o. ul. Centralna 41a, 31-586 Kraków z dopiskiem: Konkurs na pracę dyplomową.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ula/bsz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024