24.01.2021
PL EN
27.07.2012 aktualizacja 27.07.2012

Piąta edycja konkursu Książka Historyczna Roku

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Popularyzowanie dziejów Polski XX w. i krzewienie czytelnictwa książek historycznych jest celem konkursu Książka Historyczna Roku, którego piątą edycję ogłoszono w środę. Organizatorami konkursu są Telewizja Polska, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej.

Nagroda im. Oskara Haleckiego w konkursie Książka Historyczna Roku przyznawana jest w dwóch kategoriach: najlepsza książka naukowa opisująca losy Polski i Polaków w XX wieku oraz najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku. Laureaci nagrody zostaną wyłonieni w trzech etapach.

W pierwszym powołane przez organizatorów sześcioosobowe jury wyłoni spośród nadesłanych książek te, które spełniają wymagania określone w regulaminie. W drugim etapie jury wybierze do 10 książek w każdej kategorii. W trzecim etapie konkursu jurorzy i czytelnicy wybiorą swoich zwycięzców. Od 1 do 31 października br. głos na najlepsze książki w dwóch kategoriach czytelnicy oddają w drodze internetowego głosowania. Laureaci otrzymają statuetki i nagrody pieniężne.

Do konkursu mogą być zgłaszane książki wydane w języku polskim po raz pierwszy pomiędzy 1 stycznia 2011 a 30 czerwca 2012 roku. Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania książek do tegorocznej edycji konkursu są wydawnictwa i rektorzy wyższych uczelni. Każdy wydawca ma prawo zgłosić maksymalnie trzy tytuły, rektor wyższej uczelni uniwersyteckiej – jedną książkę.

Warunkiem prawidłowego zgłoszenia do konkursu jest wysłanie do 16 sierpnia br. na adres Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa) dwóch egzemplarzy danej książki wraz z dołączonym formularzem zgłoszeniowym, stanowiącym załącznik do regulaminu konkursu dostępnym na www.ipn.gov.pl

PAP - Nauka w Polsce

akn/ hes/bsz

Copyright © Fundacja PAP 2021