Ministerstwo Edukacji i Nauki

29.07.2021
PL EN
15.10.2013 aktualizacja 15.10.2013

Minister nauki chce zwiększyć w Polsce liczbę studentów z RPA

Zwiększenie liczby studentów z RPA uczących się w Polsce to jeden z tematów, które podczas wizyty w tym kraju podejmie minister Barbara Kudrycka. Szefowa resortu nauki będzie towarzyszyła premierowi Donaldowi Tuskowi podczas rozpoczynającej się w środę wizyty w Afryce.

Szef rządu udaje się do Republiki Południowej Afryki oraz Zambii. W RPA, oprócz minister Kudryckiej, będą mu towarzyszyć szefowie resortów: transportu Sławomir Nowak, rolnictwa Stanisław Kalemba oraz środowiska Marcin Korolec. Z kolei w Zambii minister transportu oraz minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

"Jadę tylko do RPA, bezpośrednio po wizycie w tym kraju wracam do Polski. Spotkam się tam z dwoma ministrami: ministrem nauki i ministrem szkolnictwa wyższego" - powiedziała w poniedziałek PAP Kudrycka. "W RPA są uczelnie naprawdę dobrej jakości, choć oczywiście nie wszystkie. Będziemy rozmawiać o tym, że Polska zwiększa pulę studentów przyjeżdżających z RPA, także tych kształcących się w języku angielskim" - dodała.

Minister nauki będzie też rozmawiała o możliwości prowadzenia wspólnych badań przez naukowców z Polski i RPA.

"W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej otwierają się zupełnie nowe możliwości. W zespołach naukowych będą mogli bowiem uczestniczyć też naukowcy z krajów trzeciego świata. Może najlepsi naukowcy z RPA będą zainteresowani współpracą z Polakami" - podkreśliła.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ krf/ jra/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021