03.12.2020
PL EN
02.03.2014 aktualizacja 02.03.2014

Trzy polskie uczelnie w światowym rankingu programów studiów

Foto: Fotolia Foto: Fotolia

Tylko trzy polskie uczelnie znalazły się w rankingu QS World University Ranking dla kierunków studiów. W zestawieniu znalazły się zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawską.

W QS World University Ranking dla kierunków studiów oceniono ponad 10 tys. programów prowadzonych na uczelniach na całym świecie. Dla każdego z 30 kierunków wybrano 200 najlepszych programów. Ostatecznie spośród blisko 3 tys. ocenianych instytucji w rankingu uwzględniono ich blisko 700.

Najlepiej w zestawieniu wypadł Uniwersytet Warszawski, który znalazł się na liście najlepszych uczelni dla siedmiu przedmiotów: filologii angielskiej, lingwistyki, języków nowożytnych, filozofii, fizyki (miejsce 101-150), a także geografii i matematyki (miejsce 151-200). Uczelnia poprawiła swój zeszłoroczny wynik, bo w 2013 roku do rankingu zakwalifikowano cztery prowadzone przez nią programy.

Uniwersytet Jagielloński doceniono za kształcenie dwóch przedmiotach: filologii angielskiej i języków nowożytnych. Trzecią polską uczelnią uwzględnioną w rankingu jest Politechnika Warszawska, która znalazła się wśród najlepiej uczących elektroniki i elektryki.

Quaquarelli Symmonds World University Ranking (QS) jest jednym z najważniejszych rankingów na świecie. QS publikuje trzy osobne zestawienia, oceniające całokształt działalności uczelni, dziedziny naukowe oraz kierunki studiów.

Szczegółowe wyniki tego ostatniego są dostępne na stronie: http://www.topuniversities.com/subject-rankings

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020