13.08.2020
PL EN
23.03.2014 aktualizacja 23.03.2014

Kolejna odsłona „Szkoły Promocji Nauki”

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Cykl darmowych szkoleń dla naukowców, doktorantów i studentów zainteresowanych popularyzacją nauki przygotowały Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego (CITTRU) oraz Dział Promocji i Informacji UJ.

„Podczas trzech warsztatów prowadzonych przez doświadczonych trenerów będzie można dowiedzieć się, jak popularyzować naukę za pomocą różnorodnych narzędzi internetowych, sprawdzić swoje umiejętności w zakresie twórczego przekształcania informacji i opowiadania wciągających historii czy poznać czynniki determinujące czytelność publikacji” – czytamy w komunikacie.

Jedna osoba może zarejestrować się na maksymalnie dwa szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Pierwsze szkolenie (28 marca) – „Materiały poligraficzne” pomoże przygotować projekt do druku i formułować zlecenie dla wykonawcy. Kolejne „Sztuka prezentacji” (4 kwietnia) pomoże „brawurowo opowiadać o swoich dokonaniach”. Ostatnie szkolenie – „Promocja nauki w internecie” będzie pomocne dla osób, które pragną zaistnieć w sieci.

Rejestracja na zajęcia odbywa się poprzez formularz znajdujący się pod adresem.

Cykl „Szkoła Promocji Nauki” rozpoczął się w 2010 roku. Każde ze szkoleń składa się z części teoretycznej i praktycznej. Wydarzenie kierowane jest do naukowców, którzy chcą popularyzować wiedzę, pochwalić się swoimi badaniami, odkryciami i inspirować innych do podejmowania pracy naukowej. Dodatkowe informacje dostępne na stronie internetowej. 

PAP - Nauka w Polsce

szz/ lt/ mrt/

Copyright © Fundacja PAP 2020