24.10.2020
PL EN
08.04.2014 aktualizacja 08.04.2014

Trwa konkurs PAP na statuetkę prestiżowej nagrody

Konkurs plastyczny na projekt statuetki - nagrody dla popularyzatorów nauki ogłosiła Polska Agencja Prasowa. Statuetką honorowani będą laureaci najstarszego i najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu Popularyzator Nauki, począwszy od edycji 2014.

Artyści, którzy przystąpią do konkursu, będą mieli za zadanie wyrazić wartości, jakie przyświecają popularyzatorom nauki: fascynacja światem, chęć zdobywania wiedzy i otwartość, która pozwala dzielić się tą wiedzą z innymi, niezależnie od ich wieku i wykształcenia.

Mówił o tym w rozmowie z PAP laureat nagrody specjalnej za całokształt działalności popularyzatorskiej w konkursie Popularyzator Nauki 2012 farmakolog, prof. Jerzy Vetulani. Według niego naukowcy nie powinni zazdrośnie strzec wiedzy o tym, co robią w laboratoriach. Przeciwnie. "Wiem, że tam wymyślono rzeczy tak fascynujące, że wszyscy powinni o tym wiedzieć" - tłumaczył.

Jubileuszowa X edycja konkursu Popularyzator Nauki zostanie rozstrzygnięta pod koniec 2014 roku. Uhonorowani zostaną jak zwykle naukowcy, dziennikarze, animatorzy popularyzacji oraz instytucje naukowe i organizacje pozarządowe, które zajmują się upowszechnianiem nauki.

Swoje projekty statuetek artyści mogą zgłaszać do 30 czerwca. Autor zwycięskiego projektu otrzyma 5 tys. zł.

Szczegóły dotyczące konkursu na projekt statuetki można znaleźć na stronie serwisu Nauka w Polsce.

PAP - Nauka w Polsce

ula/ agt/ jra/

Copyright © Fundacja PAP 2020