24.01.2021
PL EN
03.07.2014 aktualizacja 03.07.2014

Badaczki mogą zgłaszać się do konkursu „Innowacja jest Kobietą”

Młode badaczki i wynalazczynie, które opracowały autorskie innowacyjne rozwiązanie mogą wziąć udział w czwartej edycji konkursu „Innowacja jest Kobietą”. Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca.

Konkurs organizuje Fundacja Kobiety Nauki - Polska Sieć Kobiet Nauki. Jego celem jest wyłonienie innowacyjnego autorskiego lub współautorskiego rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego rozwiązania. Zgłoszenia mogą przesyłać badaczki, które nie przekroczyły 35. roku życia.

Jak zapowiadają organizatorzy w przesłanym PAP komunikacie, w bieżącej edycji konkursu, wybrane zostaną dwa zwycięskie rozwiązania, które jesienią będą promowane na zagranicznych imprezach wystawienniczych.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2014 roku. Wymagane dokumenty zgłoszeniowe to: CV z uwzględnieniem osiągnięć naukowych, krótki opis projektu oraz opis zgłaszanego rozwiązania. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: kontakt@kobietynauki.org z dopiskiem "Konkurs”. Zwyciężczynie konkursu zostaną wybrane najpóźniej do 14 sierpnia br.

W ubiegłorocznej edycji konkursu zwyciężyła Kamila Stokowa-Sołtys z Uniwersytetu Wrocławskiego. Opracowany przez nią projekt zastosowania antybiotyku bacytracyny w preparatach antywirusowych zaprezentowano podczas międzynarodowych targów wynalazków „Archimedes 2014” w Moskwie.

Dwa wyróżnienia otrzymały: Magdalena Wróbel-Jędrzejewska z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej oraz Paulina Król z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Fundacji: http://www.kobietynauki.org/home/innowacja-jest-kobieta-iv-edycja

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2021