27.02.2020
PL EN
03.10.2014 aktualizacja 03.10.2014

Najlepsze przyrodnicze zdjęcia świata w Muzeum Ziemi PAN

Najlepsze fotografie z całego świata związane z dziką przyrodą prezentowane są w październiku w Muzeum Ziemi w Warszawie. Wystawę tworzą najlepsze prace wybrane w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2013 Muzeum Historii Naturalnej w Londynie oraz BBC Worldwide.

Konkurs odbywa się co roku od 1965 r. i z czasem stał się jednym z najbardziej cenionych i największych na świecie przedsięwzięć z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Efektem konkursu jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach, a w Polsce już po raz dwunasty. Na tegoroczną edycję wystawy składają się zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w 16 kategoriach tematycznych oraz te, które uzyskały dwie nagrody specjalne.

Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród prawie 43 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. autorów z 96 krajów. Na wystawie znalazły się nagrodzone prace polskich autorów. Łukasz Bożycki z Warszawy za zdjęcie "Oko ropuchy" otrzymał wyróżnienie w kategorii „Portrety zwierząt”, a fotografia Mateusza Piesiaka z Wrocławia "Ostatni blask światła" uznana została za najlepszą w jednej z kategorii młodzieżowych – „15-17 lat”.

Wystawa w Muzeum Ziemi PAN trwa od 3 do 30 października. Później będzie ją można zobaczyć w kolejnych miastach. Od 5 do 30 listopada wystawa gościć będzie w Muzeum Miejskim we Wrocławiu, a od 4 do 28 grudnia - w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie www.FotografiaDzikiejPrzyrody.pl

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mrt/

Copyright © Fundacja PAP 2020