Ministerstwo Edukacji i Nauki

20.09.2021
PL EN
08.06.2015 aktualizacja 08.06.2015

Studenci z Łodzi ze swoją grą w finałach Imagine Cup

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Zespół studentów Uniwersytetu Łódzkiego - jako jedyna drużyna z Polski - walczyć będzie o nagrodę w światowym finale konkursu Imagine Cup w Seattle. Wymyślona przez studentów gra Bandbarian pomaga dbać o kondycję fizyczną.

Studenci z Uniwersytetu Łódzkiego wezmą udział w Finałach konkursu Imagine Cup firmy Microsoft, jako jedyna drużyna z Polski. Poinformowała o tym PAP dr Katarzyna Lubnauer z WMiI UŁ.

W kategorii Gry w finałach weźmie udział 9 zespołów: 4 z Azji, 3 z Europy (Polska, Holandia i Rosja) oraz po 1 z Ameryki i Afryki. We wszystkich 3 kategoriach do Finałów Imagine Cup awansowały 33 zespoły.

Renata Ciesielska, Bartosz Jędrasik, Łukasz Kraśniewski, Piotr Rachubiński z zespołu „Serious English Name” stworzyli projekt Bandbarian i okazali się najlepsi spośród innych polskich drużyn, które zwyciężyły w polskich finałach.

Wymyślona przez nich gra komputerowa Bandbarian motywować ma gracza do dbania o swoją kondycję. Bohater gry - wojownik, aby osiągać kolejne cele w grze, musi stawać się coraz silniejszy. A jest to możliwe wtedy, kiedy gracz ćwiczy wspólnie z wojownikiem. Coraz silniejszy wojownik zdobywa nowe umiejętności, co daje mu przewagę podczas rywalizacji z pozostałymi graczami. Gra śledzi postępy użytkownika poprzez urządzenie śledzące ruch i aktywność fizyczną - w tym przypadku jest to specjalna opaska zakładana przez gracza.

Gra adresowana jest głównie do osób w wieku 13-21 lat, dla których przedstawianie postępów ich aktywności fizycznej w postaci wykresów i diagramów nie jest wystarczająco atrakcyjne i motywujące.

„Bandbarian jest grą mającą pomóc rozwiązać problem braku ruchu oraz spadków motywacji do aktywności fizycznej wśród młodzieży. Projekt stanowi także rozwiązanie problemu negatywnego wpływu technologii na życie człowieka we współczesnym świecie. Obecnie wielu młodych ludzi nie dba o swoją kondycję fizyczną, co może prowadzić do różnego rodzaju schorzeń związanych z otyłością lub chorobami układu krążenia" - mówią o swoim projekcie twórcy gry.

Imagine Cup, organizowany przez firmę Microsoft, to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. W jego dotychczasowych edycjach udział wzięło niemal 2 miliony studentów ze 190 krajów. W tym roku zawodnicy rywalizują w trzech kategoriach: Gry, Innowacje i Projekty społeczne.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021