Ministerstwo Edukacji i Nauki

04.12.2021
PL EN
27.08.2015 aktualizacja 27.08.2015

Poszukiwania najlepszych EDUinspiratorów trwają

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Osoby, które aktywnie działały na rzecz rozwoju edukacji i szkolnictwa wyższego - w tym m.in. uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy akademiccy - mogą zgłaszać się do konkursu EDUinspirator. Konkurs dla osób indywidualnych jest uzupełnieniem konkursu EDUInspiracje dla instytucji.

W konkursie mogą wziąć udział indywidualni uczestnicy projektów edukacyjnych dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, programów Erasmus+, „Uczenie się przez całe życie”, „Młodzież w działaniu”, Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, FSS, eTwinning, PO KL, PO WER. Nagrodzone będą osoby, które działają aktywnie w obszarze edukacji, przyczyniając się do pozytywnych zmian w swoim środowisku lokalnym.

EDUinspiratorem zostać mogą: uczniowie, studenci, młodzież, dorośli słuchacze (w tym seniorzy), nauczyciele i wykładowcy, trenerzy, edukatorzy, pracownicy młodzieżowi, pracownicy instytucji publicznych i niepublicznych, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji oraz wszystkie inne osoby powiązane z rozwojem edukacji w Polsce.

Konkurs organizowany jest już po raz drugi przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Hasłem przewodnim konkursu EDUinspirator jest „Inspiruj, Edukuj, Motywuj”. "Takich też laureatów szukamy – z pasją i motywacją, którzy podejmują nowe działania w obszarze edukacji i współpracują z innymi osobami ze swojego otoczenia na rzecz rozwoju systemu edukacji" - zapewniają organizatorzy.

Nagrody przyznawane będą w kategoriach takich jak: szkolnictwo wyższe, edukacja: szkolna, zawodowa, językowa, dorosłych, pozaformalna młodzieży, polsko-litewska przyjaźń, technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) oraz przedsiębiorczość.

Uczestnicy oceniani będą m.in. pod kątem znaczenia ich działań, potencjału komunikacyjnego i potencjału w zakresie rozpowszechnianie rezultatów czy innowacyjności

Aby wziąć w nim udział, należy zgłosić swoją kandydaturę poprzez złożenie wniosku w systemie http://online.frse.org.pl . Zgłoszenia trwają do 13 września. EDUinspirator stanowi uzupełnienie konkursu EDUinspiracje FRSE.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021