13.08.2020
PL EN
12.04.2016 aktualizacja 12.04.2016

Najlepsi studenci poszukiwani! Trwają zgłoszenia do Studenckiego Nobla

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Trwają poszukiwania najlepszego studenta w Polsce. Kandydatów do organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów konkursu Studencki Nobel, można zgłaszać do 24 kwietnia

"Nagrodę przyznajemy w sześciu kategoriach. Oprócz tego, spośród wszystkich kandydatów wybierzemy również najlepszego Studenta RP" - mówi koordynatorka projektu Katarzyna Krawiec.

Studencki Nobel to trwający od 8 lat konkurs organizowany przez największą organizację studencką w Polsce - Niezależne Zrzeszenie Studentów. Studenci rywalizują w 6 kategoriach branżowych: nauki rolniczo-przyrodnicze, nauki ścisłe i techniczne, nauki medyczne, nauki ekonomiczne i prawne, nauki humanistyczne i sztuka oraz nauki społeczne. Ponadto wybrany zostanie zwycięzca całego konkursu.

Laureatem Studenckiego Nobla może zostać przede wszystkim osoba wszechstronnie uzdolniona. Komisja konkursowa zwraca uwagę m.in. na znajomość języków obcych, działalność w organizacjach studenckich, osiągnięcia naukowe, średnią ocen czy dotychczasowe praktyki i staże. "Kryteria konkursu odwołują się do idei +człowieka renesansu+. Właśnie takiej osoby poszukujemy i to ona zostanie nagrodzona tytułem najlepszego studenta w Polsce" - deklaruje Tomasz Leś, rzecznik prasowy Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Wyboru tego dokonają utytułowani naukowcy zasiadający w komisji konkursowej. Będą to między innymi prof. Wiesław Banyś oraz prof. Wojciech Dyduch.

Jak deklarują organizatorzy, zwycięstwo to krok w budowaniu swojej kariery oraz wielki prestiż. "Ponadto w tym roku podobnie jak w latach ubiegłych zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez PZU" - mówi Katarzyna Krawiec.

Swoją kandydaturę można zgłosić na stronie www.studenckinobel.pl  do 24 kwietnia. Najlepszego studenta w Polsce poznamy na gali w czerwcu.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020