02.12.2020
PL EN
21.04.2016 aktualizacja 21.04.2016

Łódź/ Prof. Sławomir Wiak nowym rektorem Politechniki Łódzkiej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Prof. Sławomir Wiak został w środę wybrany nowym rektorem Politechniki Łódzkiej. Od 1 września 2016 r. zastąpi na tym stanowisku prof. Stanisława Bieleckiego - poinformowała PAP rzeczniczka uczelni dr inż. Ewa Chojnacka.

Jak powiedziała rzeczniczka, prof. Wiak w głosowaniu elektorów reprezentujących wszystkie politechniczne grupy społeczne otrzymał 79 ze 116 oddanych ważnych głosów. Tym samym pokonał on jedynego kontrkandydata prof. Piotra Panetha, który otrzymał 37 głosów poparcia.

Prof. Wiak, który w obecnej kadencji pełnił funkcję prorektora PŁ ds. edukacji będzie 14. rektorem łódzkiej uczelni technicznej. Obowiązki kierowania szkołą wyższą od dotychczasowego rektora prof. Bieleckiego przejmie 1 września 2016 r. Jego kadencja potrwa do 2020 r.

"Jako rektor będę realizował wizję rozwoju Politechniki, jako cenionego w świecie i nowoczesnego ośrodka naukowego i dydaktycznego, otwartego na świat i innowacje. Zadbam o to, aby praca, talenty i osiągnięcia były jeszcze bardziej doceniane, a potencjał i dobre inicjatywy zyskały możliwość realizacji. Moim zamiarem jest podjęcie szeregu działań, które uczynią Politechnikę Łódzką liderem badań i innowacji" - mówił podczas kampanii wyborczej.

Prof. Sławomir Wiak ma 67 lat. Ukończył Wydział Elektryczny. W 1990 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego, a w 2002 r. tytuł profesora. Od 9 lat jest dyrektorem Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. W kadencji 2008-2012 był również dziekanem tego wydziału. Jest specjalistą w dyscyplinie informatyka i elektrotechnika.

PAP - Nauka w Polsce

bap/ mhr/

Copyright © Fundacja PAP 2020