Ministerstwo Edukacji i Nauki

28.09.2021
PL EN
09.05.2016 aktualizacja 09.05.2016

Druga edycja "Zadziwiających technologii" z PAP podczas Nocy Muzeów

Źródło: PAP Źródło: PAP

Drony, roboty, samoloty, pokazy i warsztaty dotyczące najnowszych technologii to część atrakcji wystawy "Zadziwiające technologie", która odbędzie się w sobotę (14 maja) w ramach Nocy Muzeów 2016. Drugą edycję wystawy organizuje Polska Agencja Prasowa.

Polska Agencja Prasowa już po raz drugi przygotowuje wystawę, która również w zeszłym roku cieszyła się ogromnym powodzeniem. W ramach ekspozycji \"Zadziwiających technologii\" promowana będzie polska nauka, naukowcy i firmy, prezentujące nowinki technologiczne z różnych dziedzin.

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji zaprezentuje najnowsze techniki badawcze. Odwiedzający będą mogli podziwiać drony i symulatory lotów, obejrzeć pokazy z suchym lodem oraz wziąć udział w warsztatach z robotyki. Zaprezentowane zostaną: aplikacja pozwalającą w czasie rzeczywistym umieszczać zdjęcia, filmy na platformie internetowej; urządzenia termowizyjne oraz z dziedziny podczerwieni; pojazd hybrydowy; elektryczne deskorolki; drukarki 3D; roboty, łaziki marsjańskie, heksakopter czy samolot udźwigowy; mobilne planetarium i mobilny pokój zagadek, w którym będzie można zmierzyć się z czasem w poszukiwaniu radioaktywnej substancji, by uratować przed jej działaniem uczestników Nocy Muzeów... Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprezentuje dwie wystawy, a także zaprosi dzieci na ciekawe warsztaty.

Podczas wydarzenia odbędzie się też zbiórka pieniędzy na rzecz dziennikarza PAP Mariusza Wachowicza, który kilka miesięcy temu wskutek wypadku zapadł w śpiączkę, przez co teraz wymaga rehabilitacji. W ramach wydarzenia o godz. 21:00 odbędzie się koncert dla Mariusza, w którym wystąpią m.in. jego koledzy z Zaawansowanego Zespołu Niespokojnych Nóg, kapela Black Dog, a także Król Duch.

Wystawa \"Zadziwiające technologie\" została objęta Honorowym Patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mecenat muzyczny objęło Antyradio. Patronami medialnymi wystawy są: CoolHunters Polska, Crazy Nauka, Dziennik Internautów, Gdzieco.pl, Going., Okno na Warszawę, Via City Map, Warszawa w Pigułce, waw4free - w Warszawie za darmo! Partnerem - Fundacja Instytut Mikromakro.

Wystawa \"Zadziwiające technologie edycja 2\" odbędzie się w ramach Nocy Muzeów 2016 w Drukarni PAP (Mińska 65, Warszawa) 14 maja w godz. 18:00-1:00. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem.  (PAP Life)

pau/ zig/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021