Ministerstwo Edukacji i Nauki

05.12.2021
PL EN
13.06.2016 aktualizacja 13.06.2016

Michał Moskal po raz drugi przewodniczącym NZS

Michał Moskal z Uniwersytetu Warszawskiego został w niedzielę wybrany na drugą kadencję na przewodniczącego Zarządu Krajowego NZS. W weekend odbyły się w Warszawie wybory władz tego największej organizacji studenckiej w Polsce.

W weekend ponad 100 przedstawicieli studentów z 37 uczelni wyższych wybrało władze NZS. Wybory odbyły się podczas zorganizowanego w Warszawie Krajowego Zjazdu Delegatów Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Przewodniczącym Zarządu Krajowego NZS na drugą kadencję został wybrany Michał Moskal z Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto delegaci wybrali skład Zarządu Krajowego, Krajowej Komisji Rewizyjnej, oraz omówili najważniejsze sprawy środowiska studenckiego. Członkowie nowych władz podkreślali, że ich priorytetem będzie wsparcie organizacji NZS-u na uczelniach, oraz prowadzenie działań na rzecz poprawy sytuacji młodych ludzi w Polsce.

Rzecznik NZS Tomasz Leś poinformował w przesłanym PAP komunikacie, że podczas zjazdu NZS studenci poruszali m.in. kwestie niedawnego protestu studenckiego na Politechnice Częstochowskiej. "Na Politechnice Częstochowskiej dochodziło do prób manipulowania głosami studenckimi w wyborach rektorskich" - poinformował Leś. Do studentów NZS docierają także niepokojące sygnały o napiętej sytuacji i groźbie strajków w Płocku oraz w Oświęcimiu. Członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów podkreślali, że będą walczyć patologiami na polskich uczelniach i nie dopuszczą do łamania prawa.

NZS to największa organizacja studencka w Polsce, działająca na 37 uczelniach wyższych. Działalność rozpoczęła, jako organizacja walcząca z reżimem PRL-owskich władz. W czasach współczesnych realizuje największe studenckie projekty (Wampiriada, Drogowskazy Kariery, Studencki Nobel) oraz prowadzi działalność na rzecz poprawy sytuacji młodych w Polsce.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021