Nauka dla Społeczeństwa

23.04.2024
PL EN
15.07.2016 aktualizacja 15.07.2016

Akademia Leona Koźmińskiego czatuje z potencjalnymi studentami

Wystarczy wysłać pytanie, aby za chwilę otrzymać odpowiedź dotyczącą życia uczelni, prowadzonej rekrutacji, wybranego kierunku studiów. Akademia Leona Koźmińskiego wprowadziła LiveChat - komunikator, dzięki któremu studenci z Polski i zagranicy mogą uzyskać informację bez dzwonienia czy wizyty w biurze rekrutacji.

LiveChat to wygodny komunikator pozwalający na odbycie rozmowy bez konieczności dzwonienia czy wizyty w biurze rekrutacji. Choć na świecie LiveChat z powodzeniem wdrożyły już np. uczelnie amerykańskie, w tym słynny Stanford, to Akademia Leona Koźmińskiego jest pierwszą wyższą uczelnią w Polsce, która wspiera w ten sposób proces rekrutacji.

Kandydaci na studia z Indii, Kanady, ale też z Mrągowa i Siedlec wysyłają pytania, na które odpowiada dyżurujący pracownik biura rekrutacji albo absolwent uczelni. LiveChat na stronie Akademii Leona Koźmińskiego działa w każdej strefie czasowej, choć w nocy pozwala jedynie na wysłanie pytania, na które odpowiedź nadejdzie rano. Za jego pośrednictwem można też umówić się na rozmowę w określonych godzinach.

"To fantastyczne narzędzie" — ocenia Justyna Sidor z biura marketingu ALK, która zaledwie w ciągu kilku dni od uruchomienia LiveChata przeprowadza po kilkadziesiąt rozmów dziennie. Uczelnia zapowiada na swojej stronie i na Facebooku, kto pełni dyżur danego dnia. Może to być np. student z Indii, z Niemiec. Mogą oni rozmawiać z kandydatami na studia w Koźmińskim ze swoich krajów we własnych językach.

W Akademii Leona Koźmińskiego obecnie kształci się 1,5 tysiąca cudzoziemców z 60 krajów. LiveChat ma ułatwić uczelni pozyskiwanie studentów z zagranicy, zwłaszcza teraz, w pełni sezonu rekrutacyjnego. "Dzięki LiveChatowi lepiej możemy obsłużyć zagranicznych kandydatów na studia, ale zachęcamy do korzystania z tego narzędzia także osoby z naszego kraju, które rozważają wybór uczelni" — mówi prorektor ds. współpracy z zagranicą Akademii Leona Koźmińskiego prof. Grzegorz Mazurek.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024