11.07.2020
PL EN
01.09.2016 aktualizacja 01.09.2016

W Muzeum Ziemi PAN zdjęcia rozlewisk Biebrzy i Narwi

Wystawę fotografii rozlewisk Biebrzy i Narwi można będzie obejrzeć w Muzeum Ziemi w Warszawie Polskiej Akademii Nauk. Wystawa fotografii przyrodniczej Doroty Kyci potrwa od 2 września do 30 października.

Muzeum Ziemi w Warszawie we wrześniu i październiku organizuje wystawę czasową z cyklu "Natura – Sztuka" zatytułowaną "Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi" autorstwa Doroty Kyci.

Dorota Kycia jest autorką fotografii przedstawiających dziewiczą przyrodę Biebrzańskiego i Narwiańskiego Parku Narodowego i ich otoczenia. Zarówno w obu Parkach, jak i w okolicznych wsiach występują rzadkie gatunki zwierząt, wiele - zagrożonych wyginięciem.

"Z prezentowanych na wystawie fotografii spoglądają na nas nie tylko bociany i łosie, ale również przedstawiciele rzadkich gatunków, takich jak wodniczka czy bataliony. Przyroda widziana tzw. +gołym okiem+ intryguje i zachwyca, ale gdy patrzymy przez obiektyw aparatu, z bliska, możemy zauważyć więcej, poznać lepiej tajniki przyrody oraz życie zwierząt. A w dodatku uchwycić te chwile na fotografiach" - zapowiadają wystawę przedstawiciele Muzeum Ziemi.

Wystawa czynna w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Al. Na Skarpie 27. Będzie ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 16, ceny biletów: normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł. W niedziele wystawa czynna w godiznach od 10 do 16, a wstęp jest wolny.

Szczegóły na stronie www.mz.pan.pl i www.facebook.com/muzeum.ziemi.pan

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020