25.09.2020
PL EN
03.10.2016 aktualizacja 03.10.2016

Studenci prawa UJ rozpoczną naukę w nowym budynku

Studenci prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego nie powinni już narzekać na ścisk i brak miejsca w salach wykładowych. Od nowego roku akademickiego będą mogli korzystać z nowego gmachu wybudowanego tuż obok Auditorium Maximum, z salą audytoryjną mogącą pomieścić 556 osób.

Trzykondygnacyjny budynek Wydziału Prawa i Administracji UJ powstał przy ulicy Krupniczej, na niewielkiej działce pomiędzy Auditorium Maximum UJ a Teatrem Groteska. Znalazły się w niej: aula z 556 miejscami, dwie sale wykładowe po 149 miejsc oraz pięć sal dla 50 słuchaczy każda.

"Dzięki temu budynkowi znacznie poprawią się warunki studiowania na pierwszym roku prawa oraz na studiach podyplomowych. Wcześniej w sobotę i niedzielę, ze względu na liczbę zajęć na studiach doktoranckich, niestacjonarnych I i II stopnia oraz podyplomowych, byliśmy zmuszeni do wynajmowania sal" – powiedziała PAP była dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ, która nadzorowała powstanie nowego gmachu prof. Krystyna Chojnicka.

W budynku urządzona została sala sądowa do symulacji procesów, wyposażona w nowoczesny sprzęt rejestrujący, który automatycznie śledzi osobę, która zabiera głos. "To taka wisienka na torcie w tym pomieszczeniu" – mówiła prof. Chojnicka.

Budowa rozpoczęła się w połowie 2014 roku, kosztowała ok. 22 mln zł i w całości została sfinansowana z środków Wydziału Prawa i Administracji UJ, bez wsparcia z innych źródeł.

Obecnie prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim – na wszystkich typach studiów – uczy się ok. 8 tys. osób.

PAP - Nauka w Polsce

wos/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020