24.01.2021
PL EN
09.11.2016 aktualizacja 09.11.2016

Ponad 4,5 mln zł na termomodernizację budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego

Termomodernizacja kilku budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego ma kosztować ponad 4,5 mln zł. Dzięki tej inwestycji uczelnia liczy na oszczędności.

Uniwersytet otrzymał dofinansowanie na dwa projekty termomodernizacyjne. Pierwszy o wartości niemal 4 mln zł zakłada przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji budynków przy ul. Siemieńskiego 17c, ul. Jałowego 24 i Placu Ofiar Getta 4 i 5 w Rzeszowie, oraz Domu Studenta w Weryni.

Za unijne pieniądze budynki zostaną ocieplone, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, zostanie też zmodernizowany system wentylacji sali wykładowej w jednym z obiektów.

Drugi projekt dotyczyć będzie modernizacji energetycznej internatu Uniwersytetu Rzeszowskiego w Weryni. W tym przypadku zostanie wykonane ocieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropu, stolarki okiennej i drzwiowej oraz oświetlenia. Na dachu budynku zostaną z kolei zamontowane panele fotowoltaiczne. Koszt tych prac to ponad 500 tys. zł.

Władze uczelni liczą, że dzięki inwestycji budynki będą bardziej energooszczędne, co pozwoli na zmniejszenie zapotrzebowania ciepła na ogrzewanie i zmniejszenie zużycia energii elektrycznej na oświetlenie.

Pieniądze na termomodernizacje pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro. (PAP)

huk/ amac/

Copyright © Fundacja PAP 2021