28.02.2021
PL EN
28.09.2017 aktualizacja 28.09.2017

Dolnośląski Festiwal Nauki w kolejnych miastach w regionie

Fot. materiały prasowe/ Dolnośląski Festiwal Nauki Fot. materiały prasowe/ Dolnośląski Festiwal Nauki

Blisko 70 imprez edukacyjnych, wykładów i pokazów odbędzie się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który od czwartku będzie gościł w Legnicy. Do tej pory imprezy w ramach festiwalu odbywały się we Wrocławiu, od czwartku zaś do końca października festiwal przenosi się do innych miast w regionie.

W Legnicy festiwal potrwa dwa dni, ale będzie wyjątkowo bogaty, ponieważ organizatorzy przygotowali niemal 70 wydarzeń. Legnicka edycja imprezy rozpoczęła się od wykładu prof. Jadwigi Sołoducho zatytułowanego "Fascynująca nauka bez tajemnic".

Wśród imprez Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (DNF), które odbędą się w Legnicy, znalazły się m.in wykłady poświęcone historii husarii, chorobom odkleszowym, genetyce czy zagadnieniom związanym ze słońcem. Odbędą się również prelekcje poświęcone malarii oraz nowoczesnym metodom diagnostyczny w medycynie.

Głównym celem DNF jest popularyzowanie badań naukowych w różnych dziedzinach wiedzy. Imprezy organizowane w ramach festiwalu mają w sposób przystępny przybliżyć tematy i problemy, które rozwiązuje nauka. Celem imprezy jest również pokazanie postępu w różnych dyscyplinach wiedzy oraz przybliżenie nowych kierunków nauki. Tegorocznej edycji festiwalu przyświeca hasło: „Nauka bez granic”.

Wydarzenia organizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki przygotowali pracownicy wrocławskich uczelni, instytutów Polskiej Akademii Nauk oraz środowisk pozauczelnianych. Program festiwalu został tak ułożony, aby zainteresować zarówno najmłodszych pasjonatów wiedzy, jak i seniorów.

W kolejnych dniach sceną wydarzeń festiwalowych będą m.in. Głogów, Dzierżoniów, Jelenia Góra i Wałbrzych. Impreza ostatecznie zakończy się 20 października.

Patronat nad festiwalem objął serwis PAP - Nauka w Polsce. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

adytor: Anna Ślązak

Nauka w Polsce

pdo/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2021