Ministerstwo Edukacji i Nauki

24.09.2021
PL EN
18.07.2019 aktualizacja 18.07.2019

ALK wspólnie z McDonald`s poprowadzi studia dualne

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Akademia Leona Koźmińskiego od października uruchamia studia dualne we współpracy z McDonald’s Polska. W ich ramach studenci będą zdobywali wiedzę i umiejętności praktyczne na nowym kierunku „Zarządzanie w sektorze QSR (quick service restaurants)”.

Umowę o uruchomieniu wspólnego kierunku podpisali rektor Akademii Leona Koźmińskiego, prof. ALK Witold T. Bielecki i dyrektor generalny McDonald’s Polska Adam Pieńkowski. Będą to studia licencjackie, niestacjonarne dla pracowników restauracji McDonald’s. Osoby zatrudnione w firmie będą mogły rozpocząć studia „Zarządzanie w sektorze QSR” już od października br. Kształcenie studentów w całości sfinansuje ich pracodawca w ramach globalnego programu edukacyjnego „Archways to Opportunity”. Szansę na zdobycie dyplomu Akademii Leona Koźmińskiego otrzyma 100 pracowników.

"Zarządzanie w sektorze QSR" to studia realizowane w systemie dualnym, który polega na łączeniu nauki z praktyką w firmie. Ze 1100 godzin zajęć połowa przypada na warsztaty i praktyki w firmie McDonald’s, a połowa na zajęcia i wykłady na uczelni. Studentami tego kierunku mogą zostać pracownicy McDonald’s z całej Polski z minimum 3-miesięcznym doświadczeniem w pracy, wykształceniem średnim, bez wykształcenia wyższego, wyłonieni w ramach wewnętrznej rekrutacji.

Wśród treści programowych kursów znajdą się zagadnienia z wielu obszarów m.in. zarządzania, ochrony środowiska, zarządzania zespołem, marketingu, finansów, IT czy logistyki. Studenci będą się uczyć praktycznych zagadnień, które ułatwią im w przyszłości pracę na kierowniczych stanowiskach. Zajęcia będą prowadzone zarówno przez pracowników naukowych Akademii Leona Koźmińskiego, jak i przez praktyków – specjalistów z McDonald’s.

"Do stworzenia dobrych programów kształcenia w takim systemie uczelnia potrzebuje silnego partnera, któremu naprawdę zależy na edukacji przyszłej kadry kierowniczej i specjalistów. McDonald’s jest takim partnerem, bo wszędzie na świecie inwestuje w edukację i rozwój pracowników" – mówi prof. Witold Bielecki, rektor ALK.

"Wybraliśmy Akademię Leona Koźmińskiego ze względu na wysoki poziom kształcenia oraz wybitnych wykładowców, ekspertów w swoich dziedzinach. Wspólne studia są elementem naszej polityki wspierania rozwoju pracowników" – mówi Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald’s Polska.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021