08.07.2020
PL EN
25.07.2019 aktualizacja 25.07.2019

Politechnika Białostocka i NASK uruchamiają nowe studia podyplomowe - cyberbezpieczeństwo

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Zagadnieniom związanym z ochroną przed zagrożeniami komputerowymi będą poświęcone nowe studia podyplomowe - cybebezpieczeństwo, które od października ruszą na Politechnice Białostockiej. To wspólna inicjatywa uczelni i Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Jak poinformował w środę NASK, obecnie trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej oraz specjalistów z Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Studia podyplomowe będą podzielone na dwa etapy; pierwszy - o specjalności administrator bezpieczeństwa sieci - trwa dwa semestry. Po jego ukończeniu można je kontynuować na specjalności analityk bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz inżynier bezpieczeństwa sieci.

"Program studiów obejmuje zagadnienia techniczne i procedury organizacyjne, związane z zabezpieczaniem danych i ochroną sieci komputerowych. Dodatkowo słuchacze trzeciego semestru, zapoznają się bardziej szczegółowo z wybranymi zagadnieniami" - informuje NASK w komunikacie.

Jako przykład podaje, że w ramach specjalności analityk bezpieczeństwa teleinformatycznego prowadzone będą zajęcia z kryminalistyki cyfrowej oraz zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa. Natomiast na specjalności inżynier bezpieczeństwa sieci będą prowadzone zajęcia z zaawansowanej kryptografii oraz przeprowadzania testów penetracyjnych.

Aby zostać słuchaczem, trzeba mieć ukończone studia na poziomie inżynierskim lub licencjackim. Wymogiem jest umiejętność programowania w dowolnym języku.

Szczegóły zostały zamieszczone na stronie internetowej Politechniki Białostockiej. 

PAP - Nauka w Polsce, Sylwia Wieczeryńska

swi/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020