Ministerstwo Edukacji i Nauki

16.09.2021
PL EN
26.07.2019 aktualizacja 26.07.2019

Medal Sejmu Republiki Litewskiej dla dziekan wileńskiego wydziału UwB

Źródło: Uniwersytet w Białymstoku Źródło: Uniwersytet w Białymstoku

Dr hab. Mieczysława Zdanowicz, dziekan wileńskiego wydziału Uniwersytetu w Białymstoku, otrzymała Medal Sejmu Republiki Litewskiej przyznany przez marszałka litewskiego Sejmu prof. Viktorasa Pranckietisa - informuje białostocka uczelnia.

Jak przekazała PAP rzeczniczka prasowa Uniwersytetu w Białymstoku, medal został wręczony przez litewską posłankę Ritę Tamašunienė podczas uroczystości wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego UwB w Wilnie.

Dr hab. Mieczysława Zdanowicz dziekanem wspomnianego Wydziału jest od 2016 r. Jak podkreślił prof. Pranckietis w przekazanym podczas uroczystości liście, praca dr hab. Zdanowicz podczas mijającej właśnie kadencji władz dziekańskich "znacząco przyczyniła się do rozwoju współpracy społeczności akademickiej Litwy i Polski".

Wydział Ekonomiczno-Informatyczny Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie istnieje od 2007 roku. Kształci na 3 kierunkach: ekonomii, informatyce oraz europeistyce. Uroczysta promocja absolwentów odbyła się tu po raz dziesiąty. W sumie, od początku działalności jednostki, studia ukończyło tu 716 osób.

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021