Ministerstwo Edukacji i Nauki

19.09.2021
PL EN
26.08.2019 aktualizacja 26.08.2019

Gdańsk/ Na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się Światowe Forum Dziekanów Prawa

Olsztyn, 14.10.2015. Kodeks Karny, Kodeks Postępowania Karnego, na sali sądowej. (tw/awol) PAP/Tomasz Waszczuk Olsztyn, 14.10.2015. Kodeks Karny, Kodeks Postępowania Karnego, na sali sądowej. (tw/awol) PAP/Tomasz Waszczuk

Na Uniwersytecie Gdańskim po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Światowe Forum Dziekanów Prawa oraz konferencja Światowego Stowarzyszenia Szkół Prawa - poinformowały w piątek służby prasowe Uniwersytetu Gdańskiego

Jak poinformowała uczelnia, od 18 do 22 września br. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego będzie gościł dziekanów i przedstawicieli wydziałów prawa z ponad stu najlepszych uczelni w świecie. Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Prawa oraz Światowe Forum Dziekanów Prawa odbędzie się w Polsce po raz pierwszy.

Jak wyjaśniono w komunikacie, Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Prawa (IALS) to jedna z największych i najbardziej prestiżowych akademickich organizacji prawnych. Zrzesza instytucje nauki i szkolnictwa wyższego, kształcące w obszarze nauk prawnych. Jego członkami jest ponad 160 najlepszych szkół prawa z całego świata, a wśród nich - Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Uczelnia poinformowała, że w dniach od 18 do 20 września br. odbędzie się Światowe Forum Dziekanów Prawa (Global Law Dean’s Forum), podczas którego dziekani wydziałów prawa mają dyskutować nt. strategicznych wizji i standardów dla globalnej edukacji prawniczej. Poruszone zostaną kwestie związane z rolą uczelni i sądownictwa w kształtowaniu postaw prawnych.

Od 20 do 22 września br. goście mają uczestniczyć w dorocznym spotkaniu Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Prawa (2019 Annual Meeting). Przedyskutują problemy metodologii nauczania prawa, wybrane kwestie dotyczące poszczególnych dziedzin prawa, a także zagadnienia interakcji prawa z biznesem, kulturą i nowymi technologiami. (PAP)

Autor: Marcin Szywała

mss/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021