24.01.2021
PL EN
30.08.2019 aktualizacja 30.08.2019

Kaczyński: trzeba będzie położyć większy nacisk na nauki humanistyczne

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas regionalnej konwencji PiS w Poznaniu. PAP/Jakub Kaczmarczyk 29.08.2019 Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas regionalnej konwencji PiS w Poznaniu. PAP/Jakub Kaczmarczyk 29.08.2019

Z całą pewnością trzeba będzie położyć większy nacisk na nauki humanistyczne - one są potrzebne, one budują bardzo znaczną część naszej kultury i pozwalają się w tej kulturze rozeznać - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Poznaniu.

Prezes PiS podczas konwencji partii odniósł się do tematu szkolnictwa wyższego w kontekście reformy, którą wprowadził wicepremier, minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. "Teraz czekamy na jej wyniki i chcemy, i liczymy na to, że ona te wyniki przyniesie, zarówno w sferze intelektualnej, jak i w sferze praktycznej, że to będzie także część tego mechanizmu, który będzie pchał polską gospodarkę do przodu" - mówił.

"Polska nauka tkwiła w pewnym marazmie i trzeba pójść do przodu, spróbowaliśmy pójść do przodu. To odważna decyzja, ale słuszna, być może trzeba ją będzie korygować" - powiedział Kaczyński. "Z całą pewnością trzeba będzie położyć większy nacisk na nauki humanistyczne - one są potrzebne, one budują bardzo znaczną część naszej kultury i pozwalają się w tej kulturze, ale także w kulturze światowej i to kulturze rozumianej najszerzej, rozeznać" - dodał i podkreślił, że jest to ważne dla życia społecznego i narodowego. "Będziemy szli w tym kierunku" - zapewnił. (PAP)

gb/ rpo/ godl/

Copyright © Fundacja PAP 2021