26.11.2020
PL EN
27.09.2019 aktualizacja 27.09.2019

Konkurs Polskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą pracę dyplomową dot. inżynierii kosmicznej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Do 30 października można zgłaszać kandydatury do konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą pracę dyplomowaną z zakresu inżynierii kosmicznej. Przewidziano nagrody rzeczowe o wartości od 3 do 5 tys. zł.

To już druga edycja konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa PAK. Po raz pierwszy laury przyznano w 2018 r. za prace dyplomowe napisane w roku akademickim 2017/2018.

Konkurs skierowany jest do osób, które w roku przyznania nagrody ukończyły studia I lub II stopnia w polskich uczelniach wyższych. Zgłaszane prace dyplomowe powinny dotyczyć zagadnień z zakresu szeroko rozumianej inżynierii kosmicznej w aspekcie teoretycznym oraz rozwiązań praktycznych - informuje na swojej stronie internetowej Agencja.

PAK chce w ten sposób szczególnie wyróżnić studentów, którzy zdecydowali się wykorzystać pozyskaną w trakcie studiów wiedzę do zgłębiania problematyki związanej z technologiami kosmicznymi. Jak informują organizatorzy, kapituła konkursu ocenia zgłoszone prace w kontekście ich wartości naukowej, możliwości zastosowania wyników pracy w praktyce oraz innowacyjności zaproponowanych rozwiązań.

"Technologie kosmiczne, badania związane z inżynierią kosmiczną - to trudne zagadnienia. Poprzez ten konkurs Polska Agencja Kosmiczna chce docenić tych, którzy nie przestraszyli się złożoności tematyki. Podjęli wyzwanie, włożyli sporo wysiłku, którego efektem była praca dyplomowa. Mamy nadzieję, że studenci oraz młodzi absolwenci, którzy w swoich projektach podjęli wyzwanie badania kosmicznych zagadnień, nie poprzestaną na tym i zdecydują się na pracę w polskim sektorze kosmicznym" – mówi cytowany w komunikacie PAK p.o. prezesa Agencji Michał Szaniawski.

Nagrody Naukowe Prezesa PAK zostaną przyznane trzem najlepszym pracom dyplomowym w każdej z dwóch kategorii – prac inżynierskich (licencjackich) i prac magisterskich. Ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości od 3 do 5 tys. złotych. Kapituła konkursu będzie oceniała zgłoszone prace w kontekście ich wartości naukowej, możliwości zastosowania wyników pracy w praktyce oraz innowacyjności zaproponowanych rozwiązań.

Konkurs jest jednym z działań podjętych przez Polską Agencję Kosmiczną w ramach realizacji zadań ustawowych - informują organizatorzy. Jego celem jest promowanie indywidualnych i zespołowych osiągnięć studentów polskich uczelni wyższych z zakresu inżynierii kosmicznej oraz prowadzenie działalności edukacyjnej i promocyjnej dotyczącej badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej.

Do konkursu można zgłosić indywidualne lub zbiorowe prace dyplomowe, które uzyskały pozytywną ocenę rodzimej uczelni i spełniają kryteria określone w regulaminie konkursu. Zgłoszeń mogą dokonywać autorzy prac lub ich uczelnie do 30 października 2019 roku.

Szczegółowe informacje dot. współzawodnictwa dostępne są na stronie PAK.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020