26.11.2020
PL EN
02.10.2019 aktualizacja 02.10.2019

Gowin: na polskie uczelnie trafi w tym roku łącznie o 5 mld zł więcej niż w poprzednim

Źródło: Fotolia Źródło: Fotolia

Na polskie uczelnie trafi w tym roku łącznie o 5 mld zł więcej niż w poprzednim roku. To jest zdecydowanie największy wzrost nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe – powiedział we wtorek w Radomiu minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Wicepremier Gowin zauważył, że polskie uczelnie wkraczają w decydującą fazę wdrażania reformy szkolnictwa wyższego. "Tak jak od początku zapowiadałem, tej reformie towarzyszyć będzie wzrost nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe. To znalazło potwierdzenie w kształcie tegorocznego budżetu; na polskie uczelnie trafi łącznie o 5 mld zł więcej niż w poprzednim roku" – stwierdził Gowin na konferencji prasowej w Radomiu. Dodał, że jest to "zdecydowanie największy wzrost nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe".

"Duża część tych środków trafi poza główne metropolie akademickie, m.in. do Radomia. Tutaj już wkrótce będziecie świadkami nowych informacji, radosnego wydarzenia dla radomskiego uniwersytetu" – zapowiedział Gowin. Szczegóły mają być podane wkrótce.

PAP - Nauka w Polsce, Ilona Pecka

ilp/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020