24.09.2020
PL EN
30.10.2019 aktualizacja 30.10.2019

Konferencja o uczeniu maszynowym - już wkrótce w Warszawie

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Szeroko pojęta dziedzina uczenia maszynowego będzie tematem 3. edycji konferencji "ML in PL Conference", która odbędzie się w Warszawie 22-25 listopada.

Uczenie maszynowe (ang. machine learning) to dziedzina zajmująca się sztuczną inteligencją. Jej głównym celem jest stworzenie programu, który będzie w stanie uczyć się na przykładach, aby następnie wyciągać własne wnioski. Bardzo popularne pod tym względem są sieci neuronowe, które w działaniu przypominają nieco ludzki mózg. Jako przykłady zastosowania uczenia maszynowego można wymienić autonomiczne samochody, ostatnio popularną aplikację FaceApp oraz Alexę – osobistą doradczynię stworzoną przez Amazon.

Zamysłem konferencji, która odbędzie się na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, jest ułatwienie studentom dostępu do kadr naukowych i profesjonalistów, zajmujących się tematem uczenia maszynowego.

Organizatorzy konferencji chcą, by ułatwiła ona naukowcom i profesjonalistom nawiązanie współpracy nad różnymi projektami. "Sesje networkingowe odbywające się podczas konferencji to idealne miejsce, aby poznać nowe pomysły i idee, wymienić się poglądami oraz nawiązać nowe znajomości w celu przeprowadzenia nowatorskich projektów" - czytamy w informacji przesłanej PAP.

Konferencja potrwa 4 dni, ostatniego dnia odbędą się warsztaty. Wykłady prowadzone będą przez światowej klasy naukowców, którzy z chęcią i dogłębnie podzielą się ze słuchaczami swoimi najnowszymi badaniami. ML in PL Conference odwiedzą specjaliści z takich instytucji jak: Google Brain, DeepMind, OpenAI, Uber AI, Qualcomm AI Research i University of Oxford, znani z publikacji na tak prestiżowych konferencjach jak NeurIPS, CVPR oraz ICML.

Osobom chętnym do podzielenia się swoją pracą oferowany jest program Call for Contributions, w ramach którego uczestnicy zgłaszali własne prelekcje i plakaty dotyczące badań. Najlepsze prelekcje zostaną wygłoszone podczas konferencji, natomiast plakaty będą wystawione podczas sesji plakatowej, a autor najlepszego zostanie nagrodzony. Call for Contributions jest znakomitą ścieżką dla studentów i początkujących naukowców, aby stawiać swoje pierwsze kroki w świecie badań i nauki. Dla doświadczonych badaczy jest to droga do podzielenia się wynikami swoich badań z szeroką publicznością.

Program konferencji dostępny jest na tej stronie www.conference.mlinpl.org. Nauka w Polsce PAP jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Nauka w Polsce - PAP

zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020