28.10.2020
PL EN
10.11.2019 aktualizacja 15.11.2019

Konkurs dla popularyzatorów POP Science

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Popularyzatorzy nauki z całej Polski mogą do 25 listopada zgłaszać się do konkursu POP Science. Nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w styczniu 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Formularz konkursowy pozwala na zgłoszenie siebie lub wskazanie kandydata w pięciu kategoriach. Pierwsze trzy to: wideoblog, blog lub strona internetowa, audycja radiowa lub podcast. Czwartą i piątą kategorię określono hasłem "myśl globalnie, działaj lokalnie". Jest ona przeznaczona dla naukowców i wykładowców akademickich działających na terenie województwa śląskiego lub dla mieszkańców województwa śląskiego, którzy nie są badaczami i pracownikami naukowymi.

W rywalizacji mogą wziąć udział nie tylko uczestnicy Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice, ale także autorzy lub stali goście audycji radiowych, pasjonaci nauki występujący w szkołach albo zamieszczający popularnonaukowe materiały w globalnych serwisach video. Konkurs POP Science obejmie różnorodne formy i kanały popularyzacji nauki w skali całego kraju, ale ma być także szansą na wyróżnienie pracy popularyzatorów działających w regionie.

POP Science to nowa propozycja w festiwalowym portfolio wydarzeń obejmującym pokazy, warsztaty i wykłady. Pracę popularyzatorów ocenią m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego. Kandydatury można przesyłać do 25 listopada 2019 roku za pośrednictwem formularza na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl w zakładce „Nabór do POP Science”.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020