26.10.2020
PL EN
18.11.2019 aktualizacja 18.11.2019

ALK w rankingu stu najlepszych programów Executive MBA

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w rankingu stu najlepszych programów Executive MBA na świecie przygotowanym przez Financial Times. Zajęła w nim 61. miejsce. Najlepszy okazał się program szkoły HEC Paris prowadzony we Francji, Katarze i Chinach.

Ranking Financial Times powstaje na podstawie ankiet wypełnianych przez absolwentów kierunków trzy lata po zakończeniu edukacji i autoewaluacji uczelni. Najważniejszym kryterium oceny jest uzyskany awans i średnia ważona wysokość zarobków. Autorzy rankingu oceniają też kadrę dydaktyczną i umiędzynarodowienie programów.

Pierwsze miejsce zajął program szkoły biznesu HEC Paris prowadzony we Francji, Katarze i Chinach. W zestawieniu dominują programy międzynarodowe, a nawet międzykontynentalne. Czołówkę stanowią studia z udziałem uczelni azjatyckich, zwłaszcza chińskich. Wysoko w rankingu znalazły się też znane szkoły: London Business School, ESCP Europe, Insead, IESE Business School, International Institute for Management Development oraz uniwersytety Columbia, Oxford, Cambridge, MIT i Yale.

Wśród uczestników rankingu jest jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 61. miejsce, awansując aż o 13 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.

"Na sukces studiów Executive MBA w Koźmińskim składają się osiągnięcia zawodowe kolejnych grup absolwentów. Są to najstarsze studia tego typu w Polsce, które prowadzimy nieprzerwanie od 1989 roku. Ukończyło je ponad 5 tysięcy osób" – mówi prof. Witold T. Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego, cytowany w przesłanym PAP komunikacie.

Ranking jest dostępny na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020