29.09.2020
PL EN
12.01.2020 aktualizacja 12.01.2020

Milenialsi mniej zdrowi niż pokolenie X

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Stan zdrowia milenialsów, czyli osób urodzonych w latach ok. 1981 – 1996, jest gorszy niż w przypadku pokolenia X, urodzonego w latach ok. 1965 – 1980 – informują naukowcy z Ohio State University.

Z raportu amerykańskiej agencji ubezpieczeń zdrowotnych Blue Cross Blue Shield wynika, że gorszy stan zdrowia pokolenia Y jest w dużej mierze rezultatem problemów zdrowia psychicznego, takich jak depresja; uzależnień (m.in. od opioidów); nadciśnienia tętniczego; wysokiego poziomu cholesterolu oraz braku aktywności fizycznej.

„Dane te sugerują, że pokolenie Y będzie żyło krócej oraz ponosiło większe koszty związane z opieką zdrowotną. Jeżeli ta tendencja utrzyma się, umieralność wśród milenialsów może być o 40 proc. większa niż u poprzedniego pokolenia, a ich roczny dochód o 4500 dolarów niższy ze względu na problemy ze zdrowiem. Może to oznaczać także o 33 proc. większe wydatki na opiekę zdrowotną i leki” – szacują badacze.

„Zmiana stylu życia na bardziej aktywny jest kluczowa zarówno dla poprawy zdrowia fizycznego, jak i psychicznego pokolenia Y (milenialsów - PAP)” – podkreśla dr Randell Wexler z Ohio State University. (PAP)

koc/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020