21.09.2020
PL EN
13.01.2020 aktualizacja 13.01.2020

Big Data w medycynie - szkolenia we Wrocławiu

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Najnowsze metody analizy wielkich zbiorów danych (Big Data) przedstawi Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Otwarta prezentacja projektu HeartBIT_4.0 odbędzie się 31 stycznia. Eksperci z różnych państw UE będą dzielić się z polskimi naukowcami wiedzą o tym, jak planować, prowadzić i interpretować badania oparte na technikach sztucznej inteligencji.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest liderem międzynarodowego konsorcjum w projekcie „HeartBIT_4.0”. Badacze, którzy odbędą cykl szkoleń, mają poznać najnowocześniejsze metody analizy danych uzyskiwanych w badaniach naukowych.

„HeartBIT_4.0 - Application of innovative Medical Data Science technologies for heart diseases” uzyskał finansowanie z Komisji Europejskiej w ramach konkursu typu Twinning. Ideą projektów Twinning jest łączenie instytucji badawczych z różnych krajów UE w celu umożliwienia transferu wiedzy i doświadczeń. Dla naukowców jest to szansa na rozpoczęcie długotrwałej międzynarodowej współpracy z pracownikami innych ośrodków.

Projektem kieruje prof. Piotr Ponikowski z Katedry Chorób Serca UMW, a do zespołu naukowego należą dr hab. Dariusz Danel z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk oraz dr Agnieszka Siennicka z Katedry i Zakładu Fizjologii UMW.

Na pierwszy wykład 31 stycznia 2020 przyjść może każdy zainteresowany. Jak podkreślają organizatorzy w informacji prasowej, naukowcy biorący udział w tej prestiżowej międzynarodowej inicjatywie odniosą wiele korzyści. Po zrealizowaniu cyklu szkoleń badacz będzie znał zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie i naukach o życiu. Pozna najnowocześniejsze metody projektowania oraz wykorzystania baz danych. Wiedza o efektywnych i bezpiecznych metodach przechowywania danych pozwoli autorom badań ponownie wykorzystać dane zgromadzone w przeszłości lub wykorzystywać wszystkie dane deponowane w urządzeniach medycznych. Każdy absolwent kursu będzie mógł przekazywać wiedzę dalej i wspierać innych badaczy.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020