Nauka dla Społeczeństwa

25.04.2024
PL EN
17.01.2020 aktualizacja 17.01.2020

Akademia Górniczo-Hutnicza będzie współpracować ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego zawarły w czwartek porozumienie o współpracy, które zakłada m.in. poszerzenie oferty kształcenia na kierunku studiów AGH - Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce.

Jak podkreślili przedstawiciele krakowskiej uczelni, porozumienie otwiera nowe możliwości w zakresie badań naukowych oraz wdrożeń związanych ze sferą technologii bezpieczeństwa. Dzięki zawartej umowie uczelnia będzie mogła kształcić specjalistów studiów inżynierskich, bazując na eksperckiej wiedzy pracowników SKW.

Na mocy umowy – podkreślili jej sygnatariusze - kadra Służby Kontrwywiadu Wojskowego będzie uczestniczyć w kształceniu dydaktycznym studentów, w tym we wspólnych zajęciach czy warsztatach. Ponadto strony zobowiązały się do realizacji projektów naukowo-badawczych z sektora cyberbezpieczeństwa.

Zdaniem prof. Jerzego Lisa, prorektora AGH ds. współpracy, współpraca z SKW, przyniesie wymierne korzyści studentom uczelni. „Umożliwi im naukę od praktyków, którzy na co dzień zajmują się ochroną naszego państwa. Kontrwywiad Wojskowy jest również naturalnym i jednym z bardziej prestiżowych potencjalnych pracodawców dla naszych inżynierów bezpieczeństwa informatycznego” - wskazał prorektor, cytowany w informacji prasowej.

Zastępca szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, płk Paweł Bojarski wyraził zadowolenie, że instytucja ta nawiązała współpracę z jedną z najlepszych polskich uczelni technicznych. „Mam nadzieję, że zaowocuje ona wzajemną wymianą doświadczeń w zakresie prowadzenia działalności edukacyjnej, ale też podnoszenia kwalifikacji zawodowych i naukowych kadry obu instytucji. Chcielibyśmy także pokazać studentom, że mogą łączyć swoją przyszłość zawodową ze służbami wojskowymi” - podkreślił.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024