13.08.2020
PL EN
19.02.2020 aktualizacja 19.02.2020

Białystok/ Na UMB ruszyła piąta edycja Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Edukacji seniorów na temat różnych zaburzeń psychicznych, psychosomatycznych związanych z wiekiem służy zainaugurowana we wtorek na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (UMB) piąta edycja Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej.

Do czerwca w zajęciach z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Medycznego weźmie udział ponad 40 studentów - seniorów.

Prodziekan wydziału nauk o zdrowiu UMB prof. Halina Car podkreśliła, że psychogeriatria to szeroki temat, a uczestnicy zajęć na Uniwersytecie Profilaktyki Psychogeriatrii będą mieli okazję go zrozumieć i bliżej poznać po to, by wiedzieć np. kiedy należy szukać fachowej pomocy dla siebie i innych.

Wyjaśniła, że 44 nowych studentów będzie mogło dowiedzieć się trochę więcej m.in. na temat uzależnień, np. od leków czy alkoholu, używek, ale też nt. problematyki depresji, zaburzeń psychicznych u osób starszych. Prof. Car podkreślała, że wiedza ma być pomocna, by "człowiek, który staje przed obliczem upływu lat" mógł sobie z tym poradzić w strefie psychicznej. "To jest nasze podstawowe założenie" - wyjaśniła prof. Car.

Uniwersytet Medyczny przypomina, że uczestnicy zajęć na Uniwersytecie Profilaktyki Psychogeriatrii wcześniej brali udział w zajęciach na Uniwersytecie Zdrowego Seniora. To drugi projekt edukacyjny dla seniorów, który od lat organizuje uczelnia.

Wspólnie z UMB, Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej organizują stowarzyszenie "Pro Salute" i Urząd Miejski w Białymstoku. (PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020