Ministerstwo Edukacji i Nauki

16.09.2021
PL EN
27.02.2020 aktualizacja 27.02.2020

Uniwersytet Śląski wstrzymał podróże studentów i naukowców z powodu koronawirusa

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w związku z zagrożeniem koronawirusem wstrzymał do odwołania wyjazdy i przyjazdy pracowników uczelni i studentów do wybranych krajów Azji i Europy.

Decyzję rektora prof. Andrzeja Kowalczyka przesłano drogą elektroniczną do wszystkich pracowników i studentów – poinformował w czwartek PAP rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko.

Odwołano podróże do i z: Chin, Korei Południowej, Włoch (w szczególności regionów: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

"Pracownicy, studenci i doktoranci, którzy przebywali ostatnio w wymienionych wyżej krajach i regionach, powinni ograniczyć aktywność społeczno-zawodową i pozostać w domu przez okres 14 dni. W tym czasie należy monitorować stan swojego zdrowia i w przypadku pojawienia się dolegliwości, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, należy skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do szpitala z oddziałem zakaźnym, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego" – napisał rektor w komunikacie.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Zgodnie z ostatnim raportem WHO z 24 lutego na świecie potwierdzono blisko 80 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. W Chinach potwierdzono ponad 77 tys. zarażeń i zanotowano ponad 2,5 tys. ofiar śmiertelnych. Poza Państwem Środka potwierdzono ponad 2 tys. przypadków zachorowań w 29 państwach, m.in. w Iranie, Włoszech, Niemczech i we Francji. Poza Chinami wirus spowodował 23 zgony.(PAP)

Autorka: Anna Gumułka

lun/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021