22.09.2020
PL EN
04.03.2020 aktualizacja 05.03.2020
Agnieszka Kliks-Pudlik
Agnieszka Kliks-Pudlik

Rejestracja na Sympozjum Młodych Naukowców – do 20 marca

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Do 20 marca studenci i doktoranci, którzy chcieliby zaprezentować wyniki własnych badań w zakresie nauk fizycznych i im pokrewnych, mogą się zgłaszać do udziału w VI Sympozjum Młodych Naukowców. Konferencja odbędzie się w dniach 14-16 maja w Warszawie.

Spotkanie organizowane jest przez Studenckie Koło Nanotechnologii "Nanorurki" wraz z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak poinformował przedstawiciel organizatorów Alexander Korneluk, dzięki konferencji uczestnicy mają możliwość zaprezentowania wyników własnych badań naukowych w zakresie nauk fizycznych i im pokrewnych, a także przygotowania się do wystąpień przed większym gronem. To również okazja do zapoznania się z projektami naukowymi realizowanymi w innych ośrodkach badawczych oraz nawiązania nowych kontaktów z uczestnikami z całej Polski.

Regulamin przewiduje nagrody dla co najmniej dwóch najlepszych wystąpień oraz najlepszego plakatu.

W programie konferencji znalazły się również wystąpienia gości. "W tym roku mamy okazję gościć laureata +polskiej nagrody Nobla+ (nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej) prof. Marcina Drąga z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Kolejnym gościem jest światowej klasy fizyk kwantowy z UW dr hab. Andrzej Dragan, autor bestsellerowych książek popularnonaukowych wyjaśniających pojęcia z mechaniki kwantowej w łatwiejszy do zrozumienia sposób. Z dziedziny fizyki materii skondensowanej, gościć będziemy prof. dra hab. Józefa Spałka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który na swoim koncie ma między innymi sformułowanie jednolitej teorii nadprzewodnictwa wysokotemperaturowego w układach ciężkich fermionów" – podał Korneluk. Dodał, że prelegentów będzie więcej.

Zaplanowano też warsztaty m.in. na temat radzenia sobie ze stresem.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej szczegółów m.in. na temat rejestracji na stronie: http://smn.fuw.edu.pl/.

PAP – Nauka w Polsce

akp/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020