Ministerstwo Edukacji i Nauki

04.12.2021
PL EN
05.03.2020 aktualizacja 05.03.2020

Rzeszów/ Z powodu koronawirusa odwołane Dni Otwarte Politechniki

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Rektor Politechniki Rzeszowskiej z uwagi na zagrożenie koronawirusem odwołał zaplanowane na następny tydzień Dni Otwarte uczelni – poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka prasowa Politechniki Anna Karwacka.

Dni otwarte to impreza dedykowana tegorocznym maturzystom, miała się odbyć na Politechnice w następną środę - 11 marca. Jak powiedziała PAP Karwacka, udział w niej miało wziąć ok. 1 tys. osób.

„Miała to być zatem dość duża impreza. Decyzja rektora jest podyktowana względami bezpieczeństwa i ma charakter profilaktyczny” – dodała.

Z podobnych względów decyzję o odwołaniu najbliższych imprez podjął wójt gminy Dębica Stanisław Rokosz. Zaapelował on również do organizatorów innych wydarzeń i uroczystości na terenie gminy o ich czasowe odwołanie lub ewentualnie przełożenie na inny termin.

Pod koniec lutego br. decyzję o odwołaniu imprez organizowanych przez samorząd podjął prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek, obecnie na terenie województwa sześć osób jest hospitalizowanych, są one w trakcie badań. Natomiast w regionie pod nadzorem Sanepidu pozostaje 159 osób. Wszystkie są zdrowe. Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2. (PAP)

autor: Wojciech Huk

huk/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021