Ministerstwo Edukacji i Nauki

04.12.2021
PL EN
10.03.2020 aktualizacja 10.03.2020

Kraków/ Uniwersytet Jagielloński odwołuje wykłady i zamyka swoje muzea

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie odwołuje wykłady i zamyka swoje muzea, a także wprowadza zakaz odwiedzin w akademikach. Zarządzenie obowiązuje od dnia podpisania, czyli od wtorku, do dnia uchylenia zarządzenia – poinformowała uczelnia.

Decyzja UJ jest związana z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2.

We wtorek biuro prasowe UJ podało, że zarządzeniem rektora UJ odwołuje się wykłady dla studentów i doktorantów i zaleca się ich udostępnianie drogą elektroniczną. Odwołuje się też zajęcia wychowania fizycznego.

„Odwołanie dotyczy wykładów. Jeśli chodzi o ćwiczenia, to o ich organizacji lub odwołaniu decydują dziekani poszczególnych wydziałów” – powiedział PAP Adam Koprowski z biura prasowego UJ. Organizacja zajęć klinicznych w Collegium Medicum UJ uregulowania zostanie odrębnym zarządzeniem prorektora ds. Collegium Medicum.

Decyzją rektora uczelni odwołane zostają też wszystkie konferencje i imprezy o charakterze ogólnouczelnianym, wstrzymane wszystkie wyjazdy służbowe zagraniczne, a wyjazdy krajowe służbowe ograniczone do tych „bezwzględnie koniecznych”; wstrzymane zostają przyjazdy do UJ gości zagranicznych.

Uczelni poinformowała również, że zamyka wszystkie ekspozycje w Muzeum UJ – Collegium Maius, Muzeum Farmacji i Ogrodu Botanicznego; Wstrzymuje też zakwaterowanie nowych osób w akademikach i wprowadza zakaz odwiedzin gości z zewnątrz.

Decyzja władz uczelni obowiązuje od dnia zarządzenia, czyli od wtorku, do dnia uchylenia zarządzenia – poinformowała uczelnia. W dokumencie czytamy też, że pracodawca może polecić wykonywanie pracownikowi, przez określony czas, pracy zdalnej – szczegóły takiej formy pracy mają zostać określone w osobnym komunikacie kanclerza UJ.

W ub. tygodniu UJ odwołał wydarzenia planowane na marzec i kwiecień i zapowiedział, że odbędą się w późniejszym niż początkowo planowanym terminie lub też zostaną zorganizowane w innej formie. Wcześniej uczelnia, tak jak inne krakowskie szkoły wyższe, wstrzymała wymianę studentów i pracowników z krajami, w których jest epidemia koronawirusa.

W Krakowie coraz więcej uczelni informuje na swoich stronach internetowych o odwołaniu marcowych i kwietniowych wydarzeń.

PAP - Nauka w Polsce, Beata Kołodziej

bko/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021