Ministerstwo Edukacji i Nauki

04.12.2021
PL EN
10.03.2020 aktualizacja 10.03.2020

Opolskie/Z powodu koronawirusa zawieszone zajęcia na uczelniach, odwołane imprezy

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Z powodu zagrożenia koronawirusem Politechnika Opolska zawiesza zajęcia. Podobnych decyzji nie wykluczają inne opolskie uczelnie. Odwoływane lub przesuwane w czasie są imprezy masowe.

W związku z zagrożeniem koronawirusem na stronie Politechniki Opolskiej pojawił się komunikat o zawieszeniu zajęć. Według nieoficjalnych informacji, decyzję o zawieszeniu zajęć do odwołania podjęły także władze Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej. Jak poinformował Maciej Kochański z Uniwersytetu Opolskiego, który dzisiaj obchodził uroczyście rocznicę powołania, decyzja o odwołaniu zajęć na UO zapadnie w ciągu najbliższych godzin.

Jak poinformował PAP starosta strzelecki Józef Swaczyna, ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem u dwóch mieszkańców powiatu, zawieszono lekcje w liceum ogólnokształcącym w Strzelcach Opolskich.

"Zajęcia w ogólniaku będą zawieszone do czasu wykluczenia lub potwierdzenia czy rodzic dwójki uczniów - jednego z ogólniaka, drugiego z podstawówki - został zarażony koronawirusem. Jutro w ogólniaku zostanie przeprowadzone kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń. Kolejne decyzje będziemy podejmować w zależności do rozwoju sytuacji" - powiedział Swaczyna.

Opolski urząd marszałkowski poinformował, że planowane na czwartek wojewódzkie finały Olimpiady Solidarności zostały przeniesione na połowę kwietnia. Na czerwiec przesunięto międzynarodowe targi motoryzacyjne Automotive CEE Day, które miały się rozpocząć w Opolu pod koniec marca. Na październik przesunięto Galę Biznesu i targi Złota rączka. Planowana na dzisiaj Orlen Przedszkoliada Tour została odwołana. Nie będzie XII Akademickich Targów Pracy, które miały się odbyć 18 marca.

We wtorek wojewoda opolski przekazał komunikat o następującej treści: "Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

Biuro prasowe wojewody nie odpowiedziało na pytanie, jakie imprezy masowe zostały już odwołane.

PAP - Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021