Ministerstwo Edukacji i Nauki

04.12.2021
PL EN
11.03.2020 aktualizacja 11.03.2020

Warszawa/ WUM odwołuje wszystkie zajęcia dydaktyczne od 11 do 29 marca

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś zdecydował we wtorek o odwołaniu wszystkich zajęć dydaktycznych na uczelni od 11 do 29 marca. Zapewnił, że WUM dołoży wszelkich starań, aby umożliwić studentom i doktorantom realizację programu nauczania oraz zaliczenia zajęć.

„W związku z napływającymi informacjami o postępującym ograniczeniu w dostępie do bazy klinicznej WUM, wskutek rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo studentów, doktorantów, pracowników i pacjentów podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich zajęć dydaktycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w terminie od dnia 11.03.2020 r. do dnia 29.03.2020 r." - napisał rektor WUM w piśmie okólnym, przekazanym PAP przez rzeczniczkę prasową uczelni Martę Wojtach.

Prof. Wielgoś zapewnił też w piśmie, że "uczelnia dołoży wszelkich starań, aby umożliwić studentom i doktorantom realizację programu nauczania oraz zaliczenia zajęć".

Zapowiedział, że dalsze decyzje będą podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, a szczegóły związane z odwołaniem zajęć dydaktycznych zostaną określone w odrębnym zarządzeniu.

Już poniedziałek w związku z zagrożeniem koronawirusem rektor zdecydował w zarządzeniu o odwołaniu konferencji i wydarzeń organizowanych przez uczelnię, zawieszeniu wyjazdów służbowe, wykładów dla studentów, wstrzymaniu przyjazdów do uczelni gości zagranicznych i zakwaterowania nowych osób w domach studenckich, oraz o wprowadzeniu zakazu odwiedzin w domach studenckich przez gości zewnętrznych. Zarządzenie obowiązuje do 15 maja 2020 r. z możliwością przedłużenia w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

We wtorek zajęcia zawiesiły też m.in. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczelnie publiczne we Wrocławiu i Opolu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie.(PAP)

agt/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021