Ministerstwo Edukacji i Nauki

27.11.2021
PL EN
12.03.2020 aktualizacja 12.03.2020

Kraków/ AGH uspokaja studentów, że ich legitymacje są automatycznie przedłużone

Źródło: PAP Źródło: PAP

Akademia Górniczo-Hutniczo w Krakowie wystosowała w czwartek komunikat do studentów, w którym poinformowała, że ważność ich legitymacji zostanie automatycznie przedłużona do końca maja.

Uczelnia wystosowała komunikat w związku ze wzmożonym zainteresowaniem studentów podbiciem legitymacji, które tracą aktualność 31 marca.

„Nie musicie się pojawiać osobiście w najbliższych tygodniach w Centrum Kart Elektronicznych AGH” – czytamy w komunikacie.

„Staraliśmy się w ostatnich dniach tak zorganizować zbiórkę legitymacji, aby studenci nie musieli masowo gromadzić w Centrum Kart Elektronicznych AGH, i mając na uwadze ich bezpieczeństwo. Dokumenty do podbicia można było zostawić na portierni Centrum” – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa AGH Anna Żmuda-Muszyńska.

Legitymacje tych żaków, którym nie udało się uzyskać pieczątki, zostaną automatycznie przedłużone do końca maja.

Wcześniej automatyczne przedłużenie ważności legitymacji zapowiadało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. "Podejmujemy działania legislacyjne mające na celu wyeliminowanie konieczności potwierdzania ważności legitymacji studenckich. Legitymacje powinny być przedłużone przed 31 marca 2020 r. (do tego dnia są ważne). Przewidujemy przedłużenie ich ważności do 31 maja z mocy prawa poprzez bardzo szybką nowelizację przepisów. Podobne rozwiązania będą dotyczyć legitymacji doktoranckich" - podał resort.

Krakowskie uczelnie dostosowały się do środowego rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina i odwołały wykłady oraz zajęcia.

PAP - Nauka w Polsce, Beata Kołodziej

bko/ dki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021