Ministerstwo Edukacji i Nauki

04.12.2021
PL EN
16.03.2020 aktualizacja 16.03.2020

UW: od poniedziałku biura administracji ogólnouniwersyteckiej nie przyjmują interesantów

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Od poniedziałku biura administracji ogólnouniwersyteckiej nie przyjmują interesantów. Sprawy należy załatwiać za pośrednictwem poczty elektronicznej - poinformował w niedzielę rektor UW prof. Marcin Pałys. Decyzja związana jest z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

Na stronie internetowej UW w niedzielę wieczorem zamieszczono komunikat rektora uczelni. Prof. Pałys poinformował, że w nawiązaniu do obowiązującego od 13 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, wprowadza od 16 marca od godz. 8.00 nowe zasady dotyczące funkcjonowania UW.

"Biura administracji ogólnouniwersyteckiej nie przyjmują interesantów. W wyjątkowych sytuacjach kierownik biura może wyrazić zgodę na przyjęcie danego interesanta, z zachowaniem zasad podanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego" - podkreślił. Zalecił, aby sprawy załatwiać za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Z kolei pracowników biur UW obowiązuje praca zdalna. "W przypadku, kiedy niezbędna jest obecność na miejscu, kierownik biura organizuje dyżury i wyznacza osoby dyżurujące. Osoby pracujące zdalnie w godzinach pracy wykonują swoje obowiązki zgodnie z poleceniami kierownika i są dostępne pod adresami poczty elektronicznej" - napisał prof. Pałys.

Kwestura Uniwersytetu Warszawskiego będzie pracować w systemie dyżurów. Zobowiązania, takie jak wynagrodzenia i stypendia, mają być realizowane zgodnie z harmonogramami.

Rektor napisał, że dokumenty inne niż finansowe, które wymagają złożenia podpisów, do odwołania należy przesyłać jako skany (PDF) lub zdjęcia (JPG). Natomiast dokumenty papierowe należy przesyłać wyłącznie pocztą wewnętrzną poprzez kancelarię.

"Wejścia do budynków Uniwersytetu zostają ograniczone do niezbędnego minimum. Wszystkie placówki gastronomiczne w budynkach Uniwersytetu zostają zamknięte do odwołania" - poinformował w komunikacie rektor.

Prof. Pałys podkreślił, że władze uniwersytetu pozostają w stałym kontakcie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewodą Mazowieckim oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym.

"Jeszcze raz chciałbym Państwu podziękować za wsparcie oraz wyrozumiałość. Jestem pewien, że wspólnymi siłami poradzimy sobie z wyzwaniami w tym trudnym dla wszystkich czasie" - podsumował.

Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia w całym kraju zakażenie koronawirusem potwierdzono u 119 osób, trzy zmarły.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ pad/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021