Ministerstwo Edukacji i Nauki

04.12.2021
PL EN
16.03.2020 aktualizacja 16.03.2020

Gdańsk/ Politechnika Gdańska przygotuje dwa akademiki na potrzeby służb sanitarnych

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Zgodnie z zaleceniami GIS oraz Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, związanymi z wprowadzeniem przez rząd stanu zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju, Politechnika Gdańska przygotuje dwa domy studenckie na ewentualne potrzeby służb sanitarnych.

Jak w poniedziałek powiedział PAP, rzecznik prasowy PG Maciej Dzwonnik, "Politechnika Gdańska przygotuje dwa domy studenckie na ewentualne potrzeby służb sanitarnych".

"Omawiane domy studenckie to DS 11 oraz DS 13, w których na potrzeby służb przygotowanych zostanie ok. 400 miejsc. Będą one mogły być wykorzystane przez służby na wypadek znacznego zwiększenia liczby osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2" - powiedział PAP Maciej Dzwonnik.

W przypadku domu studenckiego nr 11, studenci obecnie w nim przebywający, nie będą zobligowani do powrotu do miejsca swojego stałego zamieszkania, jeśli nie będą mieli ku temu możliwości. Dla takich osób przygotowane będą miejsca w pozostałych akademikach należących do PG.

Z kolei dom studencki nr 13 nie jest obecnie zamieszkany, ponieważ w ostatnich miesiącach był przygotowywany do przeprowadzenia w nim generalnego remontu.

"Wolne miejsca dla studentów PG w pozostałych akademikach zostaną zapewnione m.in. dzięki temu, że wielu studentów zdecydowało w ostatnich dniach wrócić do swoich miejsc zamieszkania" - dodał Dzwonnik.

We wszystkich domach studenckich PG mieszka ok. 2 tys. studentów, ale na czas zawieszenia zajęć stacjonarnych na uczelni, w dniach 12-29 marca, ok. 1,3 tys. z nich zdecydowało o powrocie do domu. Wszystkie pozostawione przez nich rzeczy osobiste zostaną komisyjnie zabezpieczone, a ich odbiór będzie możliwy po zakończeniu okresu ochronnego.

"Jednocześnie władze uczelni apelują do studentów planujących wyjazd, żeby ze względów logistycznych i w miarę możliwości zabrali ze sobą wszystkie swoje rzeczy" - dodał Dzwonnik.

W zależności od potrzeb oraz rozwoju sytuacji epidemicznej w Polsce, Politechnika Gdańska może podejmować w najbliższych miesiącach kolejne kroki mające na celu zwiększenie liczby wolnych miejsc w akademikach na potrzeby służb sanitarnych. 

PAP - Nauka w Polsce, Krzysztof Wójcik

kszy/ jann/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021