20.09.2020
PL EN
15.04.2020 aktualizacja 15.04.2020

MON ustanowiło nagrodę im. Mariana Rejewskiego za prace dot. cyberbezpieczeństwa i kryptologii

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Resort obrony ustanowił nagrodę im. Mariana Rejewskiego za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii. Laureaci nagrody będą wybierani w konkursie.

Rozporządzenie o ustanowieniu nagrody im. Mariana Rejewskiego - z upoważnienia szefa MON - podpisał wiceminister tego resortu Wojciech Skurkiewicz. We wtorek weszło ono w życie.

Z rozporządzenia wynika, że nagroda im. M. Rejewskiego będzie przyznawana w drodze konkursu za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii. Konkurs będzie prowadzony zgodnie z regulaminem zatwierdzanym przez wiceministra MON odpowiedzialnego za sprawy nauki i szkolnictwa wojskowego.

Kolejne edycje konkursu będą organizowane za zgodą wiceministra MON właściwego do spraw nauki i szkolnictwa wojskowego. Za organizację konkursu odpowiadać będzie Departament Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON.

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej, będzie wspierać kampanie promujące konkurs. Informacje o konkursie mają być zamieszczane na internetowych stronach resortu i w mediach społecznościowych, w tym na stornach cyber.mil.pl oraz innych poświęconych temu programowi.

Patron nagrody Marian Rejewski, był polskim matematykiem i kryptologiem, który w 1932 r. złamał szyfr Enigmy - maszyny szyfrującej używanej przez hitlerowskie Niemcy.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ mok/

Copyright © Fundacja PAP 2020