Ministerstwo Edukacji i Nauki

14.06.2021
PL EN
15.05.2020 aktualizacja 15.05.2020

Europejski Instytut Innowacji i Technologii: 60 mln euro na projekty dot. kryzysu

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Europejski Instytut Innowacji i Technologii w ramach programu EIT Crisis Response Initiative udostępnia 60 mln euro na krótkoterminowe projekty bezpośrednio dotyczące kryzysu związanego z pandemią - poinformowano na stronie Komisji Europejskiej.

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) uruchomił Inicjatywę Reakcji Kryzysowej EIT wspierającą innowacyjne rozwiązania w zakresie naprawy społecznej i gospodarczej. To element działań Unii Europejskiej na rzecz rozwiązania kryzysu związanego z pandemią koronawirusa.

Finansowanie w wysokości 60 mln euro przeznaczone ma być na innowacje w dziedzinie zdrowia, zmian klimatu, cyfryzacji, żywności, zrównoważonych źródeł energii, mobilności w mieście, produkcji i surowców. Innowacje te mają pomóc sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą pandemia.

Europejska komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży Mariya Gabriel, cytowana na stronie KE powiedziała: "W czasach kryzysu, w jakim jesteśmy dzisiaj, musimy zadbać o to, aby zasoby były ukierunkowane na szybkie dostarczanie wyników. Zapewniamy, że wsparcie finansowe zostanie zwiększone i wypłacone szybciej tym, którzy pracują nad najbardziej obiecującymi odpowiedziami na trudne pytania postawione przez COVID-19. Dzięki inicjatywie reagowania kryzysowego EIT innowatorzy w UE skorzystają z dodatkowego wsparcia, które pomoże im przezwyciężyć tę niespotykaną dotąd sytuację i nadal dostarczać innowacyjne rozwiązania dla Europy i jej obywateli".

Europejski Instytut Innowacji i Technologii wesprze nowe krótkoterminowe projekty innowacyjne bezpośrednio dotyczące kryzysu (Pandemic Response Projects), a także zapewni wsparcie start-upom, scale-upom, a także małym i średnim przedsiębiorstwom, aby przyspieszyć ich wzrost po kryzysie i wspomóc ożywienie gospodarcze (Venture Support Instrument). 

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021