26.05.2020
PL EN
19.05.2020 aktualizacja 19.05.2020

Łódź/ Centrum Nauki i Techniki EC1 wznowi działalność 1 czerwca

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W Dzień Dziecka wznowi swoją działalność Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. W placówce jednorazowo będzie mogło pojawić się do 500 osób. Niedostępne będzie Planetarium EC1 i Kina 3D, część eksponatów i stanowisk oraz możliwość zwiedzania z przewodnikiem.

"Szkoły i placówki edukacyjne pozostają zamknięte. My zaś postaramy się pomóc wszystkim zainteresowanym w zdobywaniu wiedzy i mądrym spędzaniu czasu. Czas przymusowego pobytu w domach był dla wielu osób okazją do poszukiwań i samokształcenia. Czas na dalszy ciąg eksploracji i wykorzystanie interaktywnej ekspozycji CNiT EC1 w bezpieczny, zaplanowany przez nasz zespół sposób" – poinformował w poniedziałek Michał Kędzierski z EC1 Łódź.

Nowoczesna placówka edukacyjna po zniesieniu części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa wznowi swoją działalność 1 czerwca. Przygotowano zasady bezpiecznego zwiedzania.

W CNiT EC1 jednorazowo będzie mogło pojawić się do 500 osób, ale dzięki powierzchni wystawienniczej 8 tys. m kw. zapewniony zostanie komfort zwiedzania oraz możliwość zachowania bezpiecznego dystans między zwiedzającymi. Placówka zachęca do płatności kartą, stanowiska kasowe będą wyposażone w praktyczne osłony. Na ścieżce zwiedzania ulokowane zostały środki zabezpieczające i dezynfekcyjne. Eksponaty i stanowiska będą na bieżąco dezynfekowane.

"Cały personel przeszedł odpowiednie szkolenia a nawet stale je przechodzi, ponieważ skutecznie monitorujemy nowe zarządzenia i standardy. Animatorzy, rzecz jasna, pomagają naszym gościom zachować wspomniane standardy bezpieczeństwa" – zapewnił Kędzierski.

Niedostępne będą strefy ekspozycji, w których niemożliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa gości. W związku z tym nie będzie działać Planetarium EC1 i Kina 3D oraz część eksponatów i stanowisk. Nie będą również prowadzone wycieczki w towarzystwie przewodników.

CNiT EC1 będzie czynne od 1 czerwca od wtorku do piątku w godzinach 10-18 i w soboty oraz niedziele między 11 a 19. W pierwszym tygodniu działania dla pierwszych 500 osób, które kupią bilety wstępu przygotowano upominki. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ pat/

Copyright © Fundacja PAP 2020