26.11.2020
PL EN
19.05.2020 aktualizacja 19.05.2020

Resort nauki: legitymacje nadal ważne; po 25 maja działalność uczelni będzie wciąż ograniczona

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Po 25 maja działalność uczelni będzie nadal ograniczona, choć zmieni się zakres tych ograniczeń – planowane jest wydanie rozporządzenia na okres do 30 września br. – zapowiedział resort nauki. I dodał, że w związku z tymi ograniczeniami na razie nie trzeba osobiście przedłużać ważności legitymacji.

"W czasie zawieszenia lub ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności" - przypomniało we wtorek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). Przepis ten ma zastosowanie również do legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających ograniczenie lub zawieszenie funkcjonowania uczelni. Analogiczne regulacje dotyczą ważności legitymacji doktorantów.

Na razie zgodnie z rozporządzeniem - w związku z epidemią COVID-19 - działalność uczelni jest ograniczona do 25 maja br.

"Po 25 maja 2020 r. działalność uczelni będzie nadal ograniczona – planowane jest wydanie rozporządzenia na okres do 30 września 2020 r. (zmieni się zakres tego ograniczenia) – a w związku z tym legitymacje pozostaną ważne" - zapowiedziało MNiSW w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Ministerstwo podkreśliło, że informacje w tym zakresie zostały przekazane do Ministra Infrastruktury, a także wojewodów i marszałków województw oraz do banków udzielających kredytów studenckich.

Resort nauki zapewnił też, że nie ma teraz konieczności osobistego pojawienia się w uczelni, aby przedłużyć ważność legitymacji. 

PAP - Nauka w Polsce, Ludwika Tomala

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020