09.07.2020
PL EN
01.06.2020 aktualizacja 01.06.2020

Łódź/ Centrum Nauki i Techniki EC1 wznowiło działalność

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, podobnie jak inne instytucje kultury, przez ostatnie miesiące pozostawało zamknięte. W Dniu Dziecka wznawia działalność edukacyjną i popularyzatorską z zastosowaniem specjalnych środków ostrożności.

"Szkoły i placówki edukacyjne pozostają zamknięte. My zaś postaramy się pomóc wszystkim zainteresowanym w zdobywaniu wiedzy i mądrym spędzaniu czasu. Czas przymusowego pobytu w domach był dla wielu osób okazją do poszukiwań i samokształcenia. Czas na dalszy ciąg eksploracji i wykorzystanie interaktywnej ekspozycji Centrum Nauki i Techniki (CNiT) EC1 w bezpieczny, zaplanowany przez nasz zespół sposób" – przekazał w poniedziałek PAP lider zespołu animatorskiego w EC1 Michał Kędzierski.

Zapewnił, że największy nacisk podczas przygotowania do otwarcia CNiT EC1 położono na bezpieczeństwo. Ścieżki zwiedzających zostały dokładnie przemyślane od drzwi wejściowych do samego końca wizyty w murach dawnej zabytkowej elektrociepłowni.

W CNiT EC1 jednorazowo może pojawić się do 500 osób. Ponieważ placówka jest jedną z największych w Polsce, a jej powierzchnia wystawiennicza wynosi 8 tys. mkw., komfort zwiedzania i bezpieczny dystans będzie zapewniony.

"Zachęcamy do płatności kartą, stanowiska kasowe zaś są wyposażone w praktyczne osłony. Na ścieżce zwiedzania ulokowane zostały środki zabezpieczające i dezynfekcyjne. Zadbaliśmy też o przyjazną i merytoryczną komunikację w postaci instrukcji i oznaczeń. Cały personel przeszedł odpowiednie szkolenia, a nawet stale je przechodzi, ponieważ skutecznie monitorujemy nowe zarządzenia i standardy. Animatorzy pomagają naszym gościom zachować wspomniane standardy bezpieczeństwa" – zapewnił Kędzierski.

Organizatorzy CNiT EC1 zdecydowali się na wyłączenie tylko tych stref ekspozycji, które mogłyby wpłynąć na zmniejszenie bezpieczeństwa gości placówki. Nadal zamknięte pozostanie Planetarium EC1 i Kino 3D oraz pewna część eksponatów i stanowisk. Nie będą również prowadzone wycieczki w towarzystwie przewodników. Znakomita większość atrakcji pozostaje jednak do dyspozycji zwiedzających. Szczegółowe informacje i zalecenia dla gości Centrum są na stronie: ec1lodz.pl.

PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ joz/

Copyright © Fundacja PAP 2020