11.07.2020
PL EN
05.06.2020 aktualizacja 05.06.2020

Rzeszów/Studenci ostatnich roczników w WSPiA w weekend wracają na zajęcia

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Od soboty studenci ostatnich roczników w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej wracają na zajęcia w siedzibie uczelni. Odbywać się one będą zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. Uczelnia wydzieliła m.in. strefy bezpieczeństwa. Ustawiono także pojemniki z płynem dezynfekującym.

Jak poinformował w piątek rzecznik uczelni Przemysław Pawlak odmrażanie zajęć w WSPiA rozpoczyna się w najbliższy weekend. Ze względu na liczbę sal spełniających wymogi sanitarno-epidemiologiczne, których uczelnia na razie przygotowała 9, zajęcia zostały podzielone na dwa dni: część studentów będzie uczestniczyć w zajęciach w sobotę, a pozostali w niedzielę.

„Przez dwa dni w 9 specjalnie przygotowanych salach odbędzie się 28 wykładów, konwersatoriów, ćwiczeń i warsztatów. Uczestniczyć w nich będą studenci studiów niestacjonarnych z III roku Administracji i Zarządzania oraz II roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Administracji” – wymieniał Pawlak.

Przypomniał, że w związku z rozporządzeniem ministra nauki i szkolnictwa wyższego na zajęcia w siedzibach uczelni mogą wrócić tylko ostatnie roczniki, dla pozostałych studentów zajęcia dydaktyczne zawieszone zostały do końca września 2020 r. Wyjątkiem są zajęcia, których ze względu na ich specyfikę nie można przeprowadzić zdalnie.

Zapewnił, że uczelnia jest przygotowana do organizacji zajęć stacjonarnych; w budynkach i poszczególnych pomieszczeniach wyznaczone są specjalne strefy bezpieczeństwa i miejsca, w których można przebywać. Pracownicy działów obsługi oddzieleni są przegrodami z pleksi, przy wejściach do budynków, w ubikacjach i na korytarzach umieszczone są pojemniki ze środkiem do dezynfekcji rąk.

„Powierzchnie często użytkowane, w szczególności sale dydaktyczne, pomieszczenia sanitarne, klamki w drzwiach i oknach, poręcze, parapety, stoliki, pomoce dydaktyczne będą regularnie dezynfekowane. Na drzwiach sal dydaktycznych oraz w innych pomieszczeniach ogólnodostępnych umieszczone są informacje dotyczące maksymalnej, dopuszczalnej liczby osób, a miejsca, które można zajmować, zostały oznaczone kolorem zielonym” – zaznaczył Pawlak.

Podkreślił, że wszystkie osoby przebywające w budynkach, w tym pracownicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa oraz używania rękawiczek jednorazowych. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020