06.08.2020
PL EN
08.06.2020 aktualizacja 08.06.2020

Kraków/Zabiegi usunięcia tarczycy z wykorzystaniem neuromonitoringu nowej generacji

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Pierwsze w Polsce i drugie na świecie zabiegi usunięcia tarczycy z wykorzystaniem najnowszego neuromonitoringu NIM Vital przeprowadzono w krakowskim Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza - poinformowano w prasowym komunikacie. Pozwala on na ocenę czynności nerwów krtaniowych w czasie rzeczywistym.

Zabiegi usunięcia tarczycy z wykorzystaniem najnowszego neuromonitoringu NIM Vital w krakowskim Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza przeprowadził prof. dr hab. n. med. Marcin Barczyński z zespołem. Zabiegi przeprowadzono u czworga pacjentów - poinformowali w informacji prasowej przedstawiciele Medtronic Poland sp. z o.o.

To kolejny krok w rozwoju chirurgii, który pozwala przeprowadzać zabiegi usunięcia tarczycy bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej, czytamy w prasowym komunikacie. "Aparat NIM Vital to neuromonitoring nowej generacji, który pozwala w czasie rzeczywistym na ocenę czynności nerwów krtaniowych i na bieżąco informuje chirurga o funkcjonowaniu tych nerwów" – wyjaśnia prof. Barczyński.

NIM Vital to skomplikowane urządzenie medyczne do monitorowania nerwów krtani podczas zabiegu usuwania tarczycy; pozwala uniknąć uszkodzeń zarówno nerwów jak i strun głosowych. (PAP)

ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020